top of page

     Класи нашої школи – це маленькі сім’ї, у яких і радощі, і невдачі – навпіл. Це колективи-шукачі, які прагнуть до всього нового, прогресивного. Саме вони фарбами своєї душі розфарбовують наш світ дивовижними барвами добра, радощів та справжньої дружби. 

14 березня - День українського добровольця

t.shevchenko1.jpg

9 березня - День народження Тараса Шевченка

Видатний український поет, художник, громадський діяч Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 року в с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області). Його життєвий шлях був сповнений випробуваннями: смерть батьків, кріпацтво, арешти, заслання, заборона писати та малювати, а найстрашніше – заборона жити у рідному краї.

У 1859 році Шевченко востаннє приїхав в Україну, але перебував під наглядом поліції. Йому заборонили постійно проживати на Батьківщині і зобов'язали переїхати до столиці імперії. Десятирічне заслання, хвороби призвели до передчасної смерті 26 лютого (за новим стилем 10 березня) 1861 року.

Поет не знав спокою й після смерті. Спочатку його поховали на Смоленському цвинтарі у Петербурзi, 26 квітня 1861 року домовину із тілом поїздом повезли до Москви. До Києва труну з прахом Шевченка привезли кіньми 6 травня увечері, а наступного дня його перенесли на пароплав «Кременчуг». 8 травня пароплав прибув до Канева, й тут, на Чернечій (нині - Тарасовій) горі, Шевченка поховали. Тут, на пагорбах оспіваного Дніпра, великий український поет знайшов спокій. 

Попри всі виклики долі Шевченко залишив по собі величезну літературну та художню спадщину. Спадок Великого Кобзаря не могли замовчувати і в радянські часи. Його переслідування царським режимом, активна громадська позиція, селянське походження – все це теж вплинуло на можливість зберегти його творчість для нащадків за часів тоталітарного режиму, коли більшість українських поетів, письменників, художників, діячів культури були під забороною, а їх твори та навіть згадка про них знищувалась.

У своїх чисельних подорожах Тарас Шевченко жодного разу не був на Донеччині, але з нашим краєм його пов’язують не лише друзі, родина, а й творчість.

Одним з друзів Тараса Григоровича з Донеччини був наказний отаман Азовського, а пізніше Чорноморського козацького війська Яків Кухаренко. Вони познайомилися у 1840 році, листувалися протягом багатьох років. Зберіглося 12 листів Шевченка і 7 - Кухаренка. Саме йому присвятив письменник поему «Москалева криниця», а також надсилав свої твори, автопортрет. Отаман не тільки шанував поета, а й підтримував його морально й матеріально.

6-9 червня 1857 року Тарас Шевченко зустрівся у Лебедині із поетом зі Слов’янська - Михайлом Петренком, автором вірша «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю». Вірш дуже вразив Шевченка, і він переписав його до свого записника. Найбільшим визнанням для самого Петренка стали слова визнаного поета: «Спасибі, братчику! Таким віршам і літати по-соколиному - високо і чисто! Люди заспівають, вітер підхватить…».

Пристрасним популяризатором творчості Тараса Григоровича був засновник маріупольських гімназій, педагог, публіцист, історик та громадський діяч Феоктист Авраамович Хартахай. Ще студентом Харківського університету він вступив до гуртка «Освічених українців», які ставили собі за мету розповсюдження і популяризацію творчості Великого Кобзаря. Під час навчання у Петербурзі входив до гуртка, який Шевченко створив із студентів Петербурзького університету. Поет подарував Хартахаю примірник свого «Кобзаря», куди власноруч дописав рядки, вилучені цензурою. 28 лютого 1961 року Феоктист Хартахай був серед тих, хто ніс на своїх плечах труну з тілом Тараса Шевченка від Академії мистецтв до Смоленського кладовища. Подарований йому примірник «Кобзаря» згодом зберігався в родині грецького літератора Приазов’я Леонтія Несторовича Кир`якова

Згодом письменники Приазов'я зроблять неймовірний вклад в популяризацію творчості Шевченка. У 1933 році Георгій Костоправ вперше зробив переклад «Заповіту» грецькою мовою, у 1964-му, до 150-річчя письменника було підготовлено рукопис перекладу «Кобзаря» румейською мовою, у 1993 році в Київському видавництві «Український письменник» «Кобзар» було надруковано мовою приазовських греків.

Багато відомих поетів та письменників Донеччини у своїй творчості зверталися до художньої творчості Шевченка.

25 лютого 1899 рік, з нагоди 85-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Бахмуті в учительській бібліотеці земських шкіл Бахмутського повіту відбуваються перші Шевченківські читання. Їх ініціатором став місцевий вчитель і поет Микола Чернявський.

Перша публікація щодо вшанування пам’яті Тараса Шевченка на Донеччині було надрукована 30 січня 1911 року в газеті «Народна газета Бахмутського повіту». У ній зазначалося, що Бахмутська міська дума виділила і передала Шевченківському комітету на відзначення 50-річчя з дня смерті Т. Г. Шевченка гроші для будівництва пам’ятника поетові у Києві.

18 лютого 1914 року макіївський священик П. Євсеєвський видає вказівку не проводити урочистої панахиди до 100-річниці з дня народження поета, бо царський уряд заборонив відзначати цю дату по всій території імперії за винятком Петербурга. Однак вже 21 лютого газета «Бахмутська копійка» публікує статтю «Крамольний поет». Зокрема, в статті зазначалося: «Ледве чи не повсемістно, за винятком столиці, вшанування пам’яті поета не дозволено… безглузда і конфузна для держави картина: народний поет… витравляється з пам’яті народної». В іншій статті від 24 лютого «Пам’яті народного батька» зазначено: «…Т.Г. Шевченку не хочуть простити тому, що він писав на своїй рідній мові, для свого рідного народу, жив його життям і приніс йому себе в жертву». А Бахмутське музично-драматичне товариство у Народному домі, з нагоди 100-річчя від дня народження українського поета і демократа Тараса Григоровича Шевченка організувало і провело Шевченківські літературні читання, які завершилися театралізованою виставою «Назар Стодоля». На Шевченківські читання зібралося більше 500 жителів міста і ближніх сіл. Протягом 1914 року товариство виступило із цією виставою перед учнями Кам’янської агрошколи (м. Сіверськ), де навчався майбутній поет Володимир Сосюра, а також, у Слов’янську, Лисичанську, Костянтинівці і Юзівці (нині – Донецьку).

У серпні 1917 року Микита Шаповал, громадський діяч, член Центральної Ради з Донеччини видає брошуру «Шевченко і самостійність України». Цього ж року шахтарі соляної шахти «Микола» під час віче розглядають питання виділення грошей на відкриття при правлінні шахти української читальні імені Т. Г. Шевченка. У 1922 році при цій шахті було збудовано клуб імені Т. Г. Шевченка.

Найперша книга Тараса Шевченка на території Донеччини вийшла у 1920 року в Маріуполі - збірка творів «Малий Кобзар» (22 сторінки), а у Бахмуті побачила світ ще одна книга - біографічний нарис «Тарас Григорович Шевченко». Примірник цього видання нині зберігається в Національній бібліотеці ім. В.І. Вернадського в Києві. Бахмутський повітовий революційний комітет приймає постанову «на влаштування Дня пам’яті Т. Г. Шевченка асигнувати 50 тисяч карбованців, оголосити 26 лютого 1920 року на території повіту неробочим днем».

На Донеччині жили також і нащадки Тараса Григоровича. На початку 1960-х років у селищі Пантелеймонівка поблизу Горлівки мешкали його правнучки - сестри Ганна Іванівна та Ольга Іванівна Шевченко (їх батько був двоюрідним племінником Тараса Григоровича, а мати — внучкою його брата Йосипа).

У Приазов’ї вчителювала ще одна його правнучка - Параска Іванівна Шевченко, яка народилась в 1904 році в с. Шевченкове. Здобувши педагогічну освіту вона отримала призначення в грецьке село Ялта на березі Азовського моря, де викладала біологію та хімію. У місті Вугледар жила Галина Шиманко - двоюрідна праправнучка Тараса Шевченка по лінії старшого брата - Микити.

Також серед лауреатів найвищої мистецької Шевченківської премії є відомі діячі Донеччини: Володимир Сосюра, Анатолій Солов’яненко, Леонід Биков, Микола Рибалко, Василь Стус, Іван Дзюба, Леонід Талалай. 

У Донецькій області і за радянських часів, і особливо за часів незалежності України проходили чисельні конкурси, фестивалі, читання тощо. Донеччина має і свій Шевченківський рекорд України. 4 березня 2019 року в Мангушському (нині – Маріупольському) районі провели флешмоб «І буде правда на землі» - 8053 людини одночасно читали вірші Кобзаря. До нього долучилися не лише мешканці району, а й Христинівська міська бібліотека Черкаської області. Ідею підтримала і делегація з Канади, яка відвідувала район. Флешмоб зареєстрували як рекорд України в категорії «Масові заходи».

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Донецьку був особливим місцем для проукраїнської спільноти міста та області. Саме біля нього проходило більшість зібрань та мітингів, зустрічей.

У березні 2013 року на мітингу, присвяченому пам’яті Шевченка, лунали заклики до декомунізації та дерадянізації України. Говорили про те, що 2014 рік має стати роком воскресіння Донеччини як української землі.

9 березня 2014 року саме сюди у Донецьку, де вже почався проросійський шабаш, а на головній площі скандували «росія», донеччани прийшла вшанувати пам’ять Кобзаря, до пам’ятника несли квіти.

А у 2017 році до дня народження поета в тролейбусах Краматорська лунали у запису його вірші, які читали місцеві мешканці. Тоді оригінально відзначити день народження поета вирішили й у Краматорську.

До речі, вузлова станція в місті Сміла Черкаської області названа на його честь - це станція Імені Тараса Шевченка. І саме туди зараз слідує поїзд з Покровська, який евакуює мешканців Донеччини на Черкащину, рятуючи їх від дикої московської навали.

Тарас Шевченко був і залишається символом опору російській агресії. Зараз творчість та мужність Великого Кобзаря у протистоянні московській навалі надихають багато людей, а його пророчі слова ведуть наших Героїв – захисників і захисниць.

Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!

Дорогі жінки, дівчата! Учнівське самоврядування Петрівського НВК "Шкільна республіка" вітає всіх з Міжнародним жіночим днем 8 березня. Бажаємо завжди бути впевненими у собі, успішними і красивими як весняні квіти. Миру, благополуччя, здоров'я і всьго найкращого Вам. Нехай ця весна буде переможною!

88899900.jpg

Сьогодні рівно рік, як ми живемо в умовах війни. рівно рік тому у всіх нас був останній мирний вечір, всі займалися своїми справами і планували на четвер свої звичайні справи... але близько 5 ранку всі прокинулися від вибухів.

Ми вистояли, і в цьому році перемога обов'язково настане...

Слава Україні! Слава ЗСУ!! Слава всім захисникам і захисницям!! 

21 лютого - День рідної мови

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Свято було засновано 2000 року за ініціативи ЮНЕСКО, щоб показати, що саме унікальність мови відрізняє один народ від іншого на планеті Земля. Дату обрали не випадково. Саме 21 лютого 1952 року в Бангладеші відбувся збройний конфлікт через мову. Тоді загинуло 4 студенти.

Щорічне відзначення Міжнародного дня мови покликане привернути увагу на меншини, які інколи налічують менш аніж 10 тисяч осіб, але розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і забуваються.

Сьогодні, 20 лютого, в Україні вшановують Героїв Небесної Сотні. В нашому закладі пройшла низка виховних заходів присвячених тим трагічним подіям.

998.jpg
8889.jpg

16 лютого - День Єднання в Україні

Сьогодні свято Дня Єднання об'єднало учнів Петрівського НВК на виховних онлайн-заходах. Разом ми все подолаємо! Все буде Україна.

День єднання - історія дати

Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це - країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання 16 лютого.

День єднання 2023 - традиції та заходи 

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Сьогодні в Україні в містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.

00000.jpg
000999.jpg

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

У нашому закладі пройшов онлайн-захід "Пам'ятай героїв Крут".

Більше про ці легендарні події можна дізнатись за посиланням

https://uinp.gov.ua/.../informaciyni-materialy-do-dnya...

А також відвідати онлайн-екскурсію до Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут" (Чернігівська обл.)

https://storymaps.arcgis.com/.../4dac8663c20948ffbe9e7e8b...

11943889276110717276.jpg
345.jpg

Голокост. Цього не можна забувати...

Світова історія налічує безліч пам’ятних дат, але є такі, які треба особливо пам’ятати і не допустити ніколи знову. Упродовж післявоєнних десятиліть, але особливо в 1980–1990-х років Голокост став центральним "символом історії 20-го століття" і центральною точкою відліку міжнародної моралі. Голокост (1933–1945) був систематичним, спонсорованим державою переслідуванням і вбивством шести мільйонів європейських євреїв режимом нацистської Німеччини та його союзників і колабораціоністів. Голокост також іноді називають «Шоа», що на івриті означає «катастрофа». Приблизно в 2000 році Голокост був описаний як перший і найважливіший елемент глобальної історичної пам'яті. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі, та представників низки інших національностей. Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року запровадила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – “Аушвіц-Біркенау”. Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.

Голокост був задуманий та спланований нацистсько-німецьким режимом на чолі з Адольфом Гітлером. Вони стверджували, що німецькі євреї зрадили Німеччину під час Першої світової війни та несуть відповідальність за її поразку. Євреїв атакували тому, що нацисти були радикальними антисемітами. Це означає, що вони були упереджені та ненавиділи євреїв. Фактично, антисемітизм був основним принципом їхньої ідеології та основою світогляду, також вони керувалися расистською ідеологією, метою якої було усунення євреїв і інших небажаних груп з німецького суспільства. Нацисти також помилково вважали євреїв відповідальними за економічні лиха Німеччини під час депресії кінця 1920-х - початку 1930-х років. Теорії раси, євгеніки та соціал-дарвінізму хибно виправдовували цю ненависть. Нацистські упередження щодо євреїв ґрунтувалися на всіх цих елементах, але особливо на расовому антисемітизмі. Расовий антисемітизм – це ідея, що євреї є окремою і нижчою расою. Нацистська партія пропагувала особливо жорстоку форму расового антисемітизму. Світогляд партії був зосереджений на расовій приналежності. Нацисти вважали, що світ був поділений на окремі раси і що одні з цих рас перевершують інші. Вони вважали німців членами нібито вищої «арійської» раси. Вони стверджували, що «арійці» були замкнені в боротьбі за існування з іншими, нижчими расами. Крім того, нацисти вважали, що так звана «єврейська раса» була найнижчою і найнебезпечнішою з усіх. За словами нацистів, євреї становили загрозу, яку потрібно було усунути з німецького суспільства. В іншому випадку, нацисти наполягали, що «єврейська раса» назавжди зіпсує і знищить німецький народ. Нацистське визначення євреїв на основі раси включало багатьох осіб, які ідентифікували себе як християни або не сповідували іудаїзм. Нацисти ідентифікували євреїв за звичайними записами. Вони використовували записи перепису населення, податкові декларації, списки членів синагог, парафіяльні записи (для звернених євреїв) тощо. Євреям наказали носити позначку на одягу – так звану “жовту зірку Давида”. Їх виселяли з власних будинків та переселяли у гетто, де вони мали жити ізольовано від іншого населення. Також євреїв використовували як робочу силу на фабриках та виробництвах тощо.

Прийшовши до влади в Німеччині, нацисти не відразу почали здійснювати масові вбивства. Однак вони швидко розпочали використовувати уряд для виявлення та виключення євреїв із німецького суспільства. Серед інших антисемітських заходів режим нацистської Німеччини прийняв дискримінаційні закони та чинив насильство проти німецьких євреїв. Впродовж 1933-1945 років нацистські переслідування євреїв ставали все більш радикальними. Ця радикалізація завершилася планом, який нацистські лідери називали «Остаточним розв’язанням єврейського питання» – це організоване та систематичне масове вбивство європейських євреїв. Нацистський німецький режим чинив цей геноцид з 1941 по 1945 роки. Реалізація та координація "остаточного рішення" були призначені 20 січня 1942 року на зустрічі старших офіцерів СС і урядовців Німеччини. Масові розстріли відбувалися в більш ніж 1500 містах, селищах і селах по всій Східній Європі. Німецькі підрозділи, яким було поставлено завдання вбивати місцеве єврейське населення, рухалися по всьому регіону, вчиняючи жахливі вбивства. Як правило, ці підрозділи входили в місто і збирали мирних євреїв. Потім вони відвозили їх у заздалегідь визначене місце на околиці населеного пункту. Далі примушували копати братську могилу або відвозили до завчасно підготовлених братських могил. Зрештою, німецькі частини та/або допоміжні підрозділи розстрілювали всіх чоловіків, жінок і дітей у цих ямах. Іноді ці масові вбивства передбачали використання спеціально розроблених пересувних газових фургонів. Зловмисники використовували фургони, щоб задушити жертв чадним газом.

Але нацистські переслідування євреїв поширилися за межі Німеччини. Протягом 1930-х років нацистська Німеччина проводила агресивну зовнішню політику. Її кульмінацією стала Друга світова війна, яка почалася в Європі в 1939 році. Довоєнна та воєнна територіальна експансія врешті-решт поставила мільйони євреїв під контроль Німеччини. До 1942 року — внаслідок анексій, вторгнень, окупацій та союзів — нацистська Німеччина контролювала більшу частину Європи та частину Північної Африки. Нацистський контроль приніс жорстоку політику і, зрештою, масові вбивства єврейського цивільного населення по всій Європі. Нацисти та їхні союзники, а також колабораціоністи вбили шість мільйонів євреїв. Нацистська влада створювала на окупованих територіях концтабори, де ув’язнювала євреїв та інші народи. Люди з інвалідністю також стали жертвами нацистського режиму. Перед Другою світовою війною німців, які вважалися нібито нездоровими через спадкові захворювання, примусово стерилізували. Після початку війни нацистська політика радикалізувалася. Людей з інвалідністю, особливо тих, хто жив в медичних установах, вважали як генетичним, так і фінансовим тягарем для Німеччини. Ці люди стали об’єктами вбивства в рамках так званої програми «евтаназії».

Нацистський режим застосував крайні заходи проти груп, які вважалися расовими, цивілізаційними чи ідеологічними ворогами. Серед них були роми (цигани), поляки (особливо польська інтелігенція та еліта), радянські чиновники та радянські військовополонені. Нацисти чинили масові вбивства і проти цих груп. Більша частина фактичних вбивств євреїв під час Голокосту відбувалася в таборах смерті в окупованій Польщі, переслідування євреїв, їх виселення у гетто і депортація з їхніх будинків відбувалися на очах у їх неєврейських сусідів в містах та селищах по всій Європі.Часто розташовані в передмістях великих міст, табори були дуже наочним показником готовності нацистського режиму застосовувати насильство і терор. Ув'язнені в концентраційних таборах перебували в нелюдських умовах і піддавалися тортурам, голоду і, в деяких таборах, медичним експериментам. Перший з цих таборів був відкритий в Дахау, неподалік від Мюнхена в Баварії, в березні 1933 року. Однак тоді там ув’язнювали комуністів, соціалістів, злочинців тощо. Потім були відкриті “Треблінка”, “Освенцим”, “Вестерборк” та інші. “Треблінка” – відомий як “табір смерті”, в якому майже не було ніякої інфраструктури, крім газових камер, житлових приміщень СС і приміщень для сортування речей убитих.

Освенцим був єдиною установою, де ув’язненим систематично робили татуювання з їхніми тюремними номерами, щоб полегшити їх ідентифікацію після смерті від голоду, хвороб або жорстокості в таборі. Життя в ґетто було жалюгідним і небезпечним. Харчування було мало, а санітарні умови та медичне обслуговування – обмежені. Сотні тисяч людей померли від голоду, небезпечних захворювань, впливу екстремальних температур, а також виснаження від примусової праці. Німці також вбивали ув’язнених євреїв шляхом жорстокого побиття, катувань, свавільних розстрілів та інших форм деспотичного насильства.

Євреї в ґетто прагнули зберегти почуття гідності та спільноти. Школи, бібліотеки, комунальні служби та релігійні установи забезпечували певною мірою зв’язок між мешканцями. Спроби задокументувати життя в ґетто, такі як архів «Онег Шабат» та підпільні фотографії, є потужними прикладами духовного опору. У багатьох ґетто існували також підпільні рухи, які чинили збройний опір. Найбільшим із них було повстання у Варшавському ґетто навесні 1943 року.

За інформацією Інституту національної пам’яті, у роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України. Бабин Яр став один із місць масових вбивств євреїв та місцевих жителів. Приводом для різанини послужили два вибухи, в результаті яких був зруйнований німецький штаб і центр міста. Лише 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли понад 33 тисяч київських євреїв. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, становить від 70 000 до 100 000 людей.

У липні 1944 року солдатами армії СРСР був звільнений Майданек. Наприкінці січня 1945 року звільнили Освенцим, а також концентраційні табори Гросс-Розен, Заксенгаузен, Равенсбрюк, Штуттгоф і Терезієнштадт в наступні місяці. У квітні 1945 року охоронці СС відправили 20 тисяч жінок на "марш смерті" перед звільненням табору Равенсбрюк 29-30 квітня 1945 року. Це був один із кількох "маршів смерті". На Заході американські війська звільнили Бухенвальд, Дахау, Дора-Міттельбау, Флоссенбюрг і Маутхаузен, серед інших таборів. Але визволення не призвело до завершення поневірянь. Багато людей, які пережили Голокост, намагаючись побудувати нове життя, стикалися з постійною загрозою насильницького антисемітизму та переміщення. Чимало з них втратили членів сімей, а інші роками шукали зниклих батьків, дітей, братів і сестер.

Як повідомляє ЮНЕСКО, у Західній Європі внутрішні режими сприяли виявленню та затриманню євреїв, а в Східній Європі цивільне населення часто саме брало участь у вбивствах. Нацистська Німеччина не сама вчинила Голокост. Вона розраховувала на допомогу своїх союзників і колабораціоністів. У цьому контексті «союзники» означають країни Гітлерівської коаліції, які офіційно були союзниками нацистської Німеччини. «Колабораціоністи» —режими та організації, які офіційно або напівофіційно співпрацювали з німецькою владою.

Окремі люди також отримали прибуток від Голокосту. «Неєвреї» інколи переїжджали в будинки євреїв, захоплювали підприємства, які належали євреям, і крали майно та цінності євреїв. Це було частиною масових крадіжок і пограбувань, які супроводжували геноцид. Найчастіше люди вносили свій внесок у Голокост через бездіяльність та байдужість до тяжкого становища своїх сусідів-євреїв. Іноді таких людей називають сторонніми спостерігачами.

Після закінчення Другої світової війни Сполучені Штати, Великобританія, СРСР і Франція заснували Міжнародний військовий трибунал. У листопаді 1945 року вцілілі високопосадові чиновники Третього рейху постали перед судом в Нюрнберзі.

Судові процеси над людьми, які були причетні до геноциду тривали роками й включали процес Ейхмана (Єрусалим, 1961); процес Освенцима (Франкфурт, Німеччина, 1953-1965); і випробування Клауса Барбі (Ліон, Франція, 1987 г.) Поля Тувье (Версаль, Франція, 1994 г.) і Моріса Папона (Бордо, Франція, 1998 г.).

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту по всьому світу триває флешмоб #WeRemember. Люди фотографуються з цими словами та викладають світлини у соцмережі, щоб нагадати, що ані Голокост як один із найбільших злочинів проти людяності, ані його жертви не забуті.

Також у світі створюють музеї та меморіальні центри пам’яті жерт Голокосту. В Україні після 1991 року виникла низка музеїв та виставкових ініціатив, що працюють із темою Голокосту, переважно це громадські ініціативи, але навіть через стільки років ця болюча тема не залишає байдужим нікого з відвідувачів таких локацій. І тепер, коли про цю світову трагедію відомо достатньо фактів і більшість злочинці притягнуті до відповідальності, весь цивілізований світ не має права забути про ці страшні події і зобов’язаний не допустити такої катастрофи знов.

Світ пам’ятає та скорбить разом, об’єднаний загальною метою збереженя миру та поваги між національностями та країнами. У єдності наша сила та перемога. Розуміючи свою ущербність та ницість окупант намагається перемогти силою і знищити гідність та честь, задушити волю та підкорити гордий народ, але перемога завжди на боці справедливості і будь-які напади та злочини будуть покарані, бо прагнення свободи і національну непохитність не знищити амбіціями та підлістю і зараз український народ відчуває усю біль та поневіряння єврейського народу тоді. У боротьбі за мир та справедливість світ завжди разом і це головне, що веде до перемоги добра та світла.

З нагоди Дня пам'яті жертв голокосту пропонуємо всім охочим відвідати віртуальну виставку "Бабин яр, пам'ять на тлі історії"

https://memory.kby.kiev.ua/main.html?fbclid=IwAR3o0MyJjLz6q1mE4jiOA6jePBbkhNn1l3XFbl6v6rrhBjbXWCogYDf-A5I#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52

327094638_510694814385173_6867400738884504128_n.jpg

2023 рік почався з приємних нагород...

ОСТРИК ДАНИЛО - учень 6 класу Петрівського НВК Селидівської міської ради,прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі мистецтв "Зимові ігри" в номінації художнє читання і посів призову третю премію! Щиро вітаємо! До наступних перемог!

456.jpg
567.jpg

16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких - посмертно.

Своєю безстрашністю та незламністю «кіборги» показали усім, що боротися за свою землю потрібно до кінця.

Слава Україні!

Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості

· 

Обласна акція «Соборність Духу, Розуму і Серця» до Дня Соборності України

З 12 по 22 січня Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості ініціює обласну акцію «Соборність Духу, Розуму і Серця».

Розміщуйте яскраві тематичні роботи (фото, відео, малюнки, поробки, вірші тощо) на сторінці «Позашкілля Донеччини» у соціальній мережі «Facebook».

Хештеги для розміщення: #Соборністьдуху2023 #ПозашкілляДонеччини

Контактна особа: Катерина Колесник (066)-033-44-85

965.jpg

Ось і закінчується цей непростий рік. Ми раді привітати усіх учасників навчально-виховного процесу з новорічними святами. Нехай новий рік принесе нам тільки хороші новини. Бажаємо Вам миру та злагоди, а всі негаразди обходять ваш дім стороною. З Новим роком та Різдвом Христовим!

9887.jpg
320981333_3134736186818562_9083902140760872742_n.jpg
317686527_466698492247212_8879034828048615822_n.jpg
316805463_5872275479491078_2660909428440544852_n.jpg

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства.

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

15-47 – Державна установа «Урядовий контактний центр», цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги;

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».

21 листопада День Гідності і Свободи. У нашому закладі відбулась урочиста онлайн лінійка. Гідність і Свобода - наші національні риси, які допомагають нам здобувати таку бажану перемогу. Разом до перемоги! Ми сильні і вільні!

316535544_5861679530550673_1125137915000184722_n.jpg
000.jpg

350 років тому народився гетьман Пилип Орлик – сподвижник Івана Мазепи, співавтор першої Конституції України, одна з найвеличніших і найтрагічніших фігур в українській історії. Він став першим лідером української політичної еміграції і майже 30 років провів у вигнанні, до кінця життя намагаючись використати найменший шанс, щоб об’єднати Європу проти російської агресії і звільнити Україну від московського ярма.

Він був справжнім європейцем по духу і бачив Україну як частину Європи. Знав вісім мов, а ще давньогрецьку і латину. Був учнем відомого філософа, поета і богослова Стефана Яворського. Пройшов шлях від писаря Київської духовної консисторії до Генерального писаря та гетьмана Війська Запорозького.

Він став довіреною особою гетьмана Івана Мазепи. Прагнучи повернення Україні колишніх вольностей і суб’єктності в європейській політиці, підтримав гетьмана у його планах піти на союз із шведами проти Петра І, за його дорученням вів листування з Карлом ХІІ.

Після поразки шведів у битві під Полтавою разом з Іваном Мазепою, козацькою старшиною та козаками відступив до Бендер, на територію Османської імперії. Ці «мазепинці», як їх пізніше назвали історики, були першою українською політичною еміграцією.

Після смерті Мазепи 5 квітня 1710 року на спільній раді старшини та козацтва за участі представників османського султана і шведського короля Карла ХІІ Пилипа Орлика обрали гетьманом (у вигнанні).

Тоді ж були проголошені «Пакти і конституції прав і вольностей Війська Запорозького», відомі також як Бендерські пакти, або як Конституція Пилипа Орлика, де кордони Гетьманщини визначалися відповідно до Зборівського договору 1649 року, прописувалися демократичні механізми співіснування між станами. Тут були параграфи, які забороняли підкуп і встановлювали виборність посад та обмеження зловживань старшинських урядовців, а також пункт, який захищав права козацьких вдів та жінок на час перебування чоловіка на війні чи в поході. Протектором та гарантом непорушності законів Конституції виступав король Швеції.

Ця Конституція була не лише декларативною. Заручившись підтримкою Швеції та Османської імперії, Пилип Орлик у 1711 році з 16-тисячним військом, у якому були запорожці, буджацькі татари, шведи і поляки під командуванням Юзефа Потоцького, почав визвольний похід на Україну.

Орлика підтримало багато українців на Правобережжі. По дорозі гетьман розсилав прокламації, в яких пояснював, чим загрожує московське панування і закликав підніматися на боротьбу. І на звільнених територіях починали діяти «Пакти і конституції прав і вольностей Війська Запорозького». У березні, після кількох переможних битв військо Орлика підійшло до Білої Церкви і почало осаду.

І тут сталося непередбачуване. Татари, стомлені довгою осадою, знялися і повернулися додому, грабуючи по дорозі українські села і забираючи великий ясир. Правобережні козаки, які приєдналися до Орлика, кинулися рятувати свої родини і мститися за наругу. За короткий час із 16-тисячного війська лишилося 3 тисячі, з якими Орлик змушений був відступити до Бендер.

Наступні 30 років перебував в еміграції, намагаючись знайти підтримку ідеї української державності у володарів Франції, Великої Британії, Ватикану, Саксонії, Прусії. Але без сильного війська це здобути було практично нереально. «Орлик старався використати кожну нагоду, кожен міжнародний конфлікт на сході Європи, щоб тільки поставити українську справу на порядок денний. Але всі старання великого українського патріота були даремні. Московське царство після полтавської перемоги зробилося могутньою державою, яка посіла провідне місце в північній і східній Європі», – писав історик Дмитро Дорошенко.

Пізніше об’єднати європейських монархів в антимосковську коаліцію намагався і його син, Григір Орлик.

Помер Пилип Орлик 24 травня 1742 року у тодішній столиці Молдови Яссах. Крім Конституції залишив по собі кілька збірників віршів польською і «Щоденник подорожнього» польською та французькою, який він вів з 1720 по 1733 рік.

Для учнів 5-9 класів відбулось онлайн-свято присвячене Дню захисника та захисниць України. Діти прийняли участь у обговоренні історії свята, патріотичній вікторині, вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників України. Свято закінчилось онлайн-караоке на якому діти заспівали пісню "Ой у лузі червона калина". Бажаємо всім мира і добра, дякуємо захисникам України за їх сміливість і відвагу! Зі святом!!!

9.jpg
98.jpg

4 жовтня - Всесвітній день тварин. Вперше його організував німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерман у 1925 році. А вже у 1931 році Міжнародний конгрес надав йому статус міжнародного. Учні Петрівського НВК зробили фотоколаж світлин зі своїми пухнастими друзями.

11.jpg
111.jpg
44.jpg

29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.

Перша хвиля розстрілів, розпочата 29 вересня, тривала безперервно півтора місяці – до середини листопада 1941-го.

Нищення євреїв виявилося початком інших масових убивств. Далі в Бабиному Яру протягом двох років знищили людей різного етнічного походження і віку. Загалом у тій жахливій місцині знайшли свою смерть понад 100 тисяч людей.

Але були люди, які ризикуючи власним життям, а також життям членів своїх родин, переховували в себе євреїв. Це – українці, поляки, білоруси, татари, росіяни, вірмени, греки та німці. Почесне звання "Праведник Бабиного Яру" отримали понад півтисячі людей.

  Щорічно на початку осені, у другу суботу вересня, в Україні відзначають День фізичної культури та спорту. У рамках Дня фізичної культури та спорту, учні 4 класу Петрівського НВК взяли участь у вікторині "Спорт-знайка"

1 2.jpg
1 3.jpg
304874220_3068350886788331_6676907193452216784_n.jpg
фіз.к.jpg

   1 вересня - День знань!

  Вітаємо всіх з початком нового навчального року!!! Бажаємо натхнення, успіхів у навчанні, миру та злагоди! Нехай цей навчальний рік буде успішним для всіх учасників навчально-виховного процесу. Все буде добре! Слава Україні!

1 вересня 1.jpg
1 вересня 2.jpg
1 вересня 3.jpg

 День державного прапора України

23 серпня всі громадяни нашої країни відзначають День державного прапора. 

Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України й з півночі до півдня.

Державний Прапор уособлює усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.

То ж нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серце кожного українця гордість та спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини.

 

 День Незалежності України

 

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня. У 2022 році свято випало на середу.

Шановні друзі!

Вже 31-й рік ми відзначаємо День Незалежності України!

З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати - 24 серпня - і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. І це закономірно: великі події осягаються на відстані, з плином часу.

Перед Україною, її громадянами складні й великі завдання. Але я вірю, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави.

Щиро вітаю всіх вас зі святом, бажаю успіхів, здоров'я, щастя, благополуччя!

 

 

Відео до Дня прапору https://youtu.be/pG_JNCQNCew

Відео "30 років:головні події" 

https://youtu.be/LUOAI9RZ8cI

Вебквест "Доброго вечора, ми з України!" https://vseosvita.ua/webquest/start?id=8191&id_user=213259&hash=c1f4f067

 

Вікторина https://learningapps.org/watch?v=p3x4sufxc20

28 липня - День Української Державності

19 травня - українці відзначають День української вишиванки.

Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня. 

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:

  • ромб - символ родючості, поліпшення добробуту сім'ї;

  • квадрат - баланс, гармонія, удача і порядок;

  • спіраль - циклічність часу, символ змін;

  • сварги (нагадують половину цифри 8) - сила духу;

  • восьмикутна зірка - символ возз'єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;

  • хрест - захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;

  • калина - безсмертя роду і довголіття сім'ї;

  • ромашка - символ кохання і юності;

  • маки - потужний захист від зла, наближення виконання бажань.

Згідно з повір'ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам - із зображеннями рослин, трав і квітів.

 З метою відзначення Дня вишиванки учні Петрівського НВК приєдналися до акції "Разом до перемоги"і " Донеччина вишивана"

вишиванка2.jpg
вишиванка3.jpg
патріот2.jpg
патріот5.jpg
патріот6.jpg
вишиванка5.jpg
вишиванка6.jpg

9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року.

День Європи для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. 

У цей день проводяться освітні заходи про Європейський Союз, запроваджуються культурні та творчі ініціативи, відбувається вручення відзнак та премій.

Den-YEvropy.jpg.pagespeed.ce.ZqbHKD2Noe.jpg
8 травня.jpg

❗Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

❗Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

❗👀Пропонуємо переглянути матеріали сайту Інституту національної пам'яті "Ціна перемоги: вклад українців у розгром нацизму" 👇

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/do-vidznachennya-dnya-pamyati-ta-prymyrennya-8-travnya-ta-dnya-peremogy-nad-nacyzmom-u-drugiy-svitoviy-viyni-9-travnya

 

❗Презентація "Українці, учасники Другої світової війни" 👀👇

https://drive.google.com/file/d/10ota55Ks9SNSWiUEAmvYe4bjvfnyUbnk/view?usp=drivesdk

 

❗Донецька область у подіях Другої світової війни 👀👇

https://drive.google.com/file/d/10ueauNLIdJqWgKCrIHtaRcUWAW9dPk4b/view?usp=drivesdk

мак.jpg

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Пропонуємо переглянути матеріали сайту Інституту національної пам'яті

 https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/den-pamyati-geroyiv-nebesnoyi-sotni-20-lyutogo#:~:text=20%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D0%B2%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96%20%D0%BD%D0%B0,%D0%A0%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97%20%D0%93%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%202013%E2%80%932014%20%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2.

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-geroyiv-nebesnoyi-sotni

 

Онлайн-вікторина до Дня героїв Небесної сотні 

https://learningapps.org/watch?v=paiez651j18

Відвідайте онлайн Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності http://maidanmuseum.org

Перегляньте фільм "Зима, що нас змінила" ,2013-2014 режисер Володимир Тихий

https://youtu.be/h6XQYnTcg28

17 - лютого проведення урока медіаграмотності

МЕдіаграмотність Лещенко.jpg

З 8 листопада по 12 листопада в Петрівському НВК був проведений Тиждень енергозбереження

  В рамках тижня енергозбереження у 3 класі пройшла інформаційна хвилинка на тему : Енергія та енергозбереження у нашому житті. Діти переглянули м/ф Добре світло, дізналися які форми має енергія, як виробляють енергію та які є способи її збереження. Зробили газету, малювали малюнки, та конструювали макети електростанцій.

изображение_viber_2021-11-10_11-39-02-695.jpg
изображение_viber_2021-11-10_11-39-01-256.jpg
изображение_viber_2021-11-10_11-39-00-492.jpg
изображение_viber_2021-11-10_11-39-00-200.jpg

Для учнів 8 класу проведена виховна година та перегляд  відео "Дітям про енергозбереження" та онлайн вікторина "Енергозбереження у побуті".

З учнями 1 класу проведено  практичне заняття "Енергія для життя"

изображение_viber_2021-11-10_13-44-17-328.jpg
изображение_viber_2021-11-10_13-44-16-104.jpg
изображение_viber_2021-11-10_13-44-22-407.jpg

9 листопада– День української писемності та мови

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.

За останніми дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова – 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури. 

  До Дня української мови та письменності колектив Петрівського НВК писав Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.  З учнями 3 класу проведено інформаційну хвилинку та конкурс на краще здійснення граматичних записів українською мовою. 

изображение_viber_2021-11-09_10-59-28-194.jpg
изображение_viber_2021-11-09_10-59-24-732.jpg
изображение_viber_2021-11-09_10-59-25-804.jpg

28 жовтня 2021 року українці відзначають 77-у річницю вигнання нацистських окупантів з України.

unnamed_1_1.jpg

28 жовтня 2021 року в Україні відзначають 77 річницю вигнання нацистських окупантів з території нашої держави.  Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху.

Боротьба за свободу проти іноземного агресора є обов’язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення. Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у протистоянні ворогу.

Це день вшанування пам‘яти кожного, хто боровся проти поневолювачів, про боротьбу на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та Тихоокеанському театрі воєнних дій.

Маємо пам’ятати усіх.

Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів.

Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто віддав своє життя за визволення своєї землі від загарбників.

Онлайн-вікторину «До 77-ї річниці вигнання нацистів з України»:   https://learningapps.org/watch?v=pajoue6ca21

  19 жовтня - День відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Гаврилишина

   У Петрівському НВК до Дня відповідальності людини та вшанування пам'яті Богдана Гаврилишина була зроблена та показана на виховній годині презентація та проведено засідання шкільного самоврядування.

гавр.jpg
гав1.jpg

14 жовтня має довготривалу мілітарну історію: це день козацтва, Української повстанської армії, а з 14 жовтня 2014 року – офіційне державне свято – День захисника України!

Уже 8 років поспіль Україна відзначає головне свято для українських вояків і воячок не за календарем сусідньої держави, а за українським – 14 жовтня, на свято Покрови.

За Указом Президента від 2014 року 14 жовтня було встановлено Днем захисника України. У свою чергу Указ Президента України від 23 лютого 1999 року «Про день захисника Вітчизни» втратив чинність. 

Саме Український інститут національної пам’яті свого часу пропонував відзначати День захисника 14 жовтня, покликаючись на історичні традиції вшанування українського війська якраз цього дня. Таким чином українці засвідчують політичну спадковість сучасної Української держави від Русі, козацтва, визвольного руху, та відмежовуються від радянського тоталітаризму.

Нині, у 2019 році, до цього свята Український інститут національної пам’яті підготував інформаційну кампанію та низку заходів під гаслом «День захисника України. 1000 років нашому війську».

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

 

Шановні учні! Пропонуємо вам пройти вебквест (5-9 класи), і онлайн віктрину (учні 1-4 класів).

Після проходження вебквесту та зробіть знімок екрану, пришліть знімок у Вайбер-групу класу.

За результатами проходження вебквесту та вікторини, ті хто впорається із завданнями отримають почесні грамоти та заохочувальні подарунки. Підведення підсумків у понеділок 18 жовтня.

Вебквест «Козацька світлиця» https://vseosvita.ua/webquest/start?id=934

Вікторина для молодших школярів «День козацтва» https://vseosvita.ua/test/start/zqr901

5df3cc578962f619214217.jpg

До уваги батьків - пішоходи зобов’язані носити світлоповертальні елементи на одязі

светоотражение.jpg

Кабінет Міністрів вніс деякі зміни до правил дорожнього руху, зокрема - зобов'язав пішоходів у темний час доби використовувати світлоповертальні елементи під час руху проїжджою частиною або узбіччям.

Так, у темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи мають використовувати світлоповертальні елементи (стрічки, наклейки, жилети) або бути в одязі, який має такі елементи.

Яким нормативним актом регулюються права та обов’язки пішоходів?

Права та обов’язки пішоходів регулюються Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі – ПДР).

Яким документом уряд вніс зміни у ПДР щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів?

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306» № 1105 (далі – Постанова) щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів.

Куди внесли зміни щодо прав та обов’язків пішоходів?

Постановою внесено зміни у п.4.4 ПДР щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів.

Коли необхідно використовувати світлоповертальні елементи?

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходам необхідно використовувати світлоповертальні елементи.

Темна пора доби – це частина доби від заходу до сходу сонця (п.1.10 ПДР).

Недостатня видимість – це видимість дороги в напрямку руху менше 300 м, у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду тощо (п.1.10 ПДР).

Кому необхідно використовувати світлоповертальні елементи?

Пішоходам, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, необхідно використовувати світлоповертальні елементи.

Пішохід – особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в кріслах колісних без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу коляску чи крісло колісне.

Узбіччя – виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, який прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по них), гужових возів (саней) (п.1.10 ПДР).

Які світлоповертальні елементи необхідно використовувати?

Пішоходам необхідно використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

Для чого необхідно використовувати світлоповертальні елементи?

Світлоповертальні елементи необхідно використовуватидля своєчасного виявлення пішоходів іншими учасниками дорожнього руху.

22 черня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

До річниці нападу Німеччини на Радянський союз пропонуємо переглянути матеріали Українського інституту національної пам'яті 

 

Німецько-радянська війна міфи та факти

https://old.uinp.gov.ua/news/22-chervnya-1941-rozpochalasya-nimetsko-radyanska-viina

 

Українська Друга світова війна 

http://ww2.uinp.gov.ua/

Сьогодні у дітей с. Петрівка справжнє свято. До нас у гості завітали робітники культури м. Селидове зі святковою розважальною програмою до Дня захисту дітей. У програмі була казка, пісні, конкурси. Учні Петрівського НВК за сумлінне навчання та успіхи у творчості отримаьи почесні грамоти. Приємно було побачити випускниаів нашої школи, які приїхали разом із творчою групою. Дякуємо зс атмосферу радості і дитинства!

21.jpg
20210601_105023.jpg
20210601_103928.jpg
1.jpg
20210601_104238.jpg

Ось і настав довгоочікуваний кінець 2020-2021 навчального року. Сьогодні в класних колективах Петрівського НВК відбулось свято останнього дзвоника. Діти отримали табеля встигаємості та підвели підсумки навчальноро року. Хоч виховні години проводились окремо для кожного класу, воно відбулось в святковій формі. Кожен клас пройшов ірструктаж з техніки безпеки під час літніх канікул. А дев'ятикласників чекає ще урочисте вручення свідоцтв про базову освіту та вступна кампанія до інших навчальних закладів. Всім приємних канікул і бережіть себе!

20210531_093029.jpg
20210531_092606.jpg
FB_IMG_16224808308062469.jpg
FB_IMG_16224808085206011.jpg
photo_2021-06-01_21-52-06.jpg

Напередодні літніх канікул в петрівському НВК пройшли виховні години присвячені мінній безпеці за участі представників міжнародної організації "The HALO trust". Дуже важливо пам'ятати, що від вашої поведінки залежить ваше життя. Пам'ятайте 4 обов'язкових дії, які необхідно виконати якщо зрайшли міну:

1. Зупинись

2. Запам'ятай місце

3. Повідом дорослих

4. Виклич рятувальну службу за номером 102 або 112

Наприкінці зустрічі представники "The HALO trust" подарували всім зошит-пам'ятку з правилами безпеки. Дякуємо за цікаву та корисну зустріч!

20210527_100120.jpg

22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття

«Якби природа мала стільки законів, скільки має держава, сам Господь не в змозі був би керувати нею»

Л. Берне

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття –  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя.

Сьогодні у світі під загрозою зникнення перебуває понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Ми маємо переглянути стосунки «людина – природа». Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Саме жива природа є основою життя на Землі та фундаментом гармонійного існування.

Одним з головних і найдійовіших методів збереження біорізноманіття, на думку спеціалістів департаменту, є створення природоохоронних територій. Саме вони забезпечують умови, необхідні для зменшення шкідливого антропогенного впливу на біологічні об’єкти, сприяють збереженню цілісності екологічних систем, у яких можуть підтримуватись природні механізми відносин між біологічними видами, конче потрібними для існування екосистем.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження.

Для учнів була проведена  відеоекскурсія по заповідникам України:  https://www.youtube.com/watch?v=_YQz2cMs3p4

У вересні екологічна акція "Зелена планета" - висадження дерева у селі Петрівка.

33237631_1776645855725016_40619350664423

Тиждень безпеки дорожнього руху

До тижня безпечного руху у Петрівському НВК були проведені виховні години:

7 клас - виховна година "Бережи себе на дорозі"

8 клас - тренінг "Відповідальність учасників дорожнього руху"

6 клас - практичне заняття на свіжому повітрі "Безпечна дорога додому: можливі небезпеки"

5 клас - виховна година  "Безпека на дорозі"

для учнів 2 та 3 класів було проведено виховний захід на тему :"Конкурс знавців правил дорожного руху "

IMG-216a61077c0513199d52ef93eae50229-V.j
20210521_101235.jpg
20210521_101111.jpg
IMG_20210521_083110.jpg
IMG_20210521_083314.jpg
photo_2021-05-23_20-43-03.jpg
IMG_20210521_085125.jpg
IMG_20210521_084631.jpg

20 травня - День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. 

День вишиванки не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

 У Петрівському НВК у цей день пройшли такі заходи:

9 клас - "Цікаве про вишиванку" проект з трвдового навчання, результатом якого став інтерактивний плакат для молодших школярів. Дев'ятикласники подарували його учням молодших класів.

8 клас - проект з трудового навчання "Моя вишиванка", продуктом якоро став лепбук.

Серед учнів 1-9 класів пройшов флешмоб "Вдягни вишиванку"

У 4 класі пройшов майстер-клас "Створюємо свою вишиванку"

20210520_114248.jpg
20210520_114331.jpg
20210520_114349.jpg
20210520_103729.jpg
IMG-ffb61aee6d19fc29d5303af7a00cd5aa-V.j
IMG-c17bd1e76a21323226c0b5bb35bd866d-V.j

Попередження і недопущення травматизму на залізничних коліях:

  1.  «Бережи себе» - https://youtu.be/vdlMFywC9Ms

  2. «Безпека на залізниці» - https://youtu.be/7GZ_XVY9neE

  3. «Безпека на залізниці» - https://youtu.be/A11-FZ81CAg

  4. «Безпека дітей на залізниці» - https://youtu.be/wyjDI97PyCU

  5. «Зірки про безпеку на залізниці - https://youtu.be/CV4lek9oMGU

  6. «Безпека на залізниці» - https://youtu.be/K7cH3_Xpr0s

  7. «Безпека дітей на залізничному транспорті України» - https://youtu.be/Wkk5e29_y40

  8. «Правила безпеки на залізниці» - https://youtu.be/gKZ5SHX2s_Q

unnamed (1).jpg

Щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Цей день відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року.

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/derzhsluzhbovcyam/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-zhertv-politychnyh-represiy - історична довідка

http://www.territoryterror.org.ua/ – сайт Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»

www.reabit.org.ua – головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією»

http://memorial.kiev.ua – Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса.

http://ua.bykivnya.org – Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

європа.jpg

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»

Цього року святкування Дня Європи в Україні припадає  на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначатиме Україна.

Онлайн інтерактив до Дня Європи https://geolifescool.blogspot.com/2021/05/blog-post.html?spref=fb&fbclid=IwAR2JqT5CRB39MNiXR4YwW03ha7HJucj03exsMFfRLmUQqx_FC3bRt7scGwk

Вікторина "Третій зайвий" - http://www.educ.com.ua/interaktivni-zavdannya/interaktivna-viktorina-do-dnya-evropi-tretij-zajvij.html

7 клас - вікторина "Чи знаєш ти Європу?" 

8 клас - гра-подорож "Вгадай країну"

20210517_111825.jpg
20210517_102318.jpg

8-9 травня День пам'яті та примирення

Кожного року ми пригадуємо страшні події 1939 - 1941 років 8 і 9 травня. В цьому році у зв'язку з карантином, пов'язаним з епідемією COVID-19, заходи пов'язані з вшануванням пам'яті будуть проходити дистанційно. 

Працівниками відділу національного виховання Донецьго обласного інституту післядипломної освіти були розроблені матеріали:

1) "Вшануємо пам'ять жертв Другої світової війни" https://cutt.ly/hbswEkv - матеріали про злочини нацистського окупаційного режиму на території України, за матеріалами яких можно пройти онлайн вікторину за посиланням https://learningapps.org/watch?v=pn9r76s3n21

2) "Вшануємо подвиг тих, хто наближував перемогу над нацизмом" - https://cutt.ly/4bsq9KG - стислі біографічні відомості українців, які воювали з нацизмом у складі радянської армії, УПА та ін., за допомогою яких можна пройти онлайн завдання за посиланням https://learningapps.org/watch?v=pknk4veu321

den_pam_yati_ta_prymyrennya.jpg

 У Петрівському НВК до дня пам'яті Чорнобильської трагедії були проведені виховні години.

чернобиль 1.jpg
чернобиль 2.jpg
черноби.jpg

Громадсько-активна школа — якісна освіта й успішна громада

Питання забезпечення якості освіти представлені в циклі онлайн-курсів «30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина», розробленому на виконання Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». До створення навчальних матеріалів долучилася Державна служба якості освіти України як партнер Європейського центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) в межах реалізації меморандуму про співпрацю.

Школа, яка є громадсько активною, у своїй діяльності передбачає розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, однієї з цілей якої є створення єдиної з місцевою громадою спільноти, здатної до співпраці та взаємної підтримки. Завдяки цьому циклу онлайн-курсів учителі, директори шкіл та їхні заступники, представники громад, учні й батьки зможуть знайти спільні точки дотику для практичної реалізації концепції Нової української школи з акцентом на розвиток громадянських компетентностей учнів, розбудову якісного, безпечного і комфортного освітнього середовища.

Цикл містить чотири курси:

У навчальну програму включено теми розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, створення безпечного шкільного середовища, змін у педагогічній діяльності відповідно до критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (зокрема щодо компетентнісного навчання та формувального оцінювання).

Успішне проходження курсів зараховується як підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Довідково:

Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України і фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.

Тиждень  дитячої та юнацької книги

У Петрівському НВК з 22.03.2021 по 26.03.2021. були проведені заходи з метою  залучення учнівського колективу до бережного ставлення до книг, виховання у школярів поваги до людей, які їх створили, відповідальності за правильне і раціональне використання книг, виховання в учнів вдумливого читання та любові до художнього слова.

 Разом з учнями та вчителями було проведено:

1. Літературне читання - 7, 8 класи

2. Відправлення віршів електронною поштою (однокласнику, вчителю, батькам)

3. "Казкові герої шукають свою казку" -конкурс 3,4 класи

4. Екскурсія в бібліотеку (міську) 5-6 класи

5. Музично - поетичний кліп

6. Виховні години: ремонт книг та бесіда дбайливом ставлення до книг.

IMG-83f1fd9573563a2b4ad7d2bb00443d0a-V.j
20210401_115558.jpg
20210401_115428.jpg
20210401_093010.jpg
Як повідомити про порушення прав.png

До уваги участників освітнього процесу.

Заходи до Дня добровольця

14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

9 березня відзначаємо день народження класика української поезії- Тараса Шевченка. У Петрівському НВК провели деякі виховні заходи. Учні 8класу підготували лепбук « Тарас Григорович Шевченко». Хлопці та дівчата складали із пазлів портрет видатного Кобзаря. Група дівчат підготували плакат. Учні 9класу відгадували слова- асоціації.

Учениця 5 класу Чульська Маргарита підготувала поезію Тараса Шевченка « За сонцем хмаронька пливе».

Учні 2 класу читали вірші, брали участь у вікторині, розгадували філворд, малювали малюнки. 

photo_2021-03-14_16-48-48.jpg
photo_2021-03-14_16-49-15.jpg
IMG_20210310_082649.jpg
photo_2021-03-14_16-48-58.jpg
photo_2021-03-14_16-49-04.jpg
photo_2021-03-14_16-49-10.jpg
photo_2021-03-14_16-49-20.jpg
photo_2021-03-14_16-49-31.jpg
IMG_20210310_084941.jpg
IMG_20210310_083531.jpg
IMG_20210310_084843.jpg
леся.jpg

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

  У Петрівському НВК у цей день теж згадували українську поетесу. Були проведені виховні годи,де діти ознайомились з її біографією, читали вірші Лесі Українки, у п ятому класі учні малювали ілюстрації до творів Лесі Украінки, а учні  8 класу підготували колаж про життєвий шлях Лесі Українки.

photo_2021-02-25_20-13-16.jpg
photo_2021-02-25_20-13-07.jpg
photo_2021-02-25_20-13-00.jpg

День рідної мови у Петрівському НВК

Сьогодні з учнями 4 класу проведено заходи щодо Міжнародного дня рідної мови. Уперше день рідної мови почали відзначати 21 лютого 2000 року. Головна мета - захопити людей спілкуватися рідною мовою)) Сьогодні ми писали диктант "Рідна мова",який потім самостійно перевірили,  написали листи до рідної мови, складали прислів'я про рідну мову. На уроці з літературного читання згадали українські народні казки та зарубіжні казки, які читаємо на своїй рідній українській мові. Читали вірш " Самотній сад" - тільки уявіть - це вірш, у якому всі слова починаються з однакової букви " ес".
До речі, чи знаєте Ви найдовше слово в українській мові,  воно складається із 30 букв?
Це слово "дихлордифенілтрихлорметилметан" !  
А те, що в українській мові є дзеркальні фрази - паліндроми?
Прочитайте " Я несу гусеня" справа наліво.
Учні  София Санько , Маша Тещинская, Колодзінський Максим пройшли інтернет-конкурс " Лайфхаки з української мови".
Дякую всім учням 4 класу за активну участь у проведенні Міжнародного дня рідної мови! Ви - найкращі!!!!

день мови 1.jpg
день мови 4.jpg
день мови  3.jpg
день мови 5.jpg
день мови 7.jpg
день мови 6.jpg

Кожного року вся Україна пригадує трагічні але героїчні події для історії нашого народу - 22 лютого День Героїв Небесної Сотні.

В нашому навчальному закладі пройшла низка подій присвячена вшануванню цієї дати. У всіх класних колективах пройшли уроки мужності. Восьмий і девятий класи подивились фільми присвячені цим подіям "Небесна Сотня. Зима,що нас змінила" "Як гинула Небесна Сотня: історія безстрашності". Учні шостого класу виготовили лепбук " Вічна пам'ять героям України!".

Нехай подвиг Героїв ніколи не забудеться, Слава Україні!

21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg

29 січня Україна відзначає річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

В нашому закладі пройшли заходи з вшанування пам'яті героїв,що приймали участь в цих подіях. У всіх класних колективах пройшли тематичні виховні години. Учні сьомого класу підготували творчий проект для 5 класу "Пам'ятаємо героїв Крут". 

1а.jpg
3а.jpg
2а.jpg
4а.jpg
5а.jpg
6а.jpg

27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

У Петрівському НВК в цей день пройшла низка виховних заходів. В 1- 4 класах відбулись історичні хвилинки, під час яких учнів познайомили зі змістом цієї дати. Основною думкою заходів була рівність всих людей на землі і недопущення таких подій у майбутньому.

У 5 класі класний керівник Пляшечник В. В.  провела годину спілкування "Не просто злочин". У 6 класі Пімінова М. Г. провела класну годину "Значення Голокосту". У 7 класі учні прийняли участь у круглому столі "Голокост в Україні", діти дізнались про найбільш відомі місця загибелі евреїв у роки Другої світової війни на території нашої країни та Донецької області. 8 та 9 класи прийняли участь у годинах спілкування "Біль,який і досі не загоївся".

Нехай такі події залишаються тільки в історії, а ми будемо робити все,щоб таке не трапилось ні зараз ні у майбутньому.

1.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg

22 січня – День Соборності України

У Петрівському НВК до Дня Соборності України були проведені  заходи у дистанційній формі: 

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021- https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-sobornosti-ukrayiny-2021

Історія проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР:   https://sites.google.com/view/22-01-2021/

Вікторина-подорож для учнів молодшого шкільного віку (за матеріалами каналу Хмаринка): https://sites.google.com/d/1k8O6qWk7pZIGGY-rhlulS9V4k7ld3OPX/p/1rI8UvnKYpjkkzI7MLIrgWgkpKVGD3Xdj/edit 

Вікторина для учнів старших класів (у процесі переробки відповідно до інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті): https://cutt.ly/DjPhQA4 .

Класні керівники провели класні години онлайн.

соборность.jpg

Майстерня  Святого Миколая

IMG_20201127_112707.jpg
IMG_20201204_120444.jpg
IMG_20201204_120454.jpg
IMG_20201204_134141.jpg
IMG_20201208_120257.jpg
20201215_081113.jpg
20201215_092547.jpg

Заходи до 87-х роковин Голодомору-геноциду

На цьому тижні у Петрівському НВК пройшли заходи до вшанування пам'яті жертв Голодомора 1932-1933

1. Учні 8 класу з результатами проекту "Голодомор - плата за непокору".

IMG_20201127_095445.jpg
IMG_20201127_102610.jpg

2.Перегляд мультфільму "Голодний дух" молодшими школярами.

IMG_20201127_100623.jpg

3. Запали свічку пам'яті

IMG-84ff913739bdb6e502cdc0a63c662dec-V.j

4. Проведення класних годин до Дня пам’яті жертв Голодомора 1932 - 1933.

Відеоролик «Збережи  пам’ять! Збережи правду!» Українського інституту національної пам’яті (https://www.youtube.com/watch?v=uggGr-DDq-w&feature=emb_logo).

Презентація до відеолекції:  https://drive.google.com/file/d/1SMkrAtY2bCMMyvJywmz377oXni6r2EBF/view?usp=sharing

День Гідності та Свободи

Наш шлях до Європи є незворотнім! Під таким гаслом в petr ívs'komu nvk до дня гідності і свободи пройшли виховні заходи. Учнівське самоврядування '' Шкільна Республіка '' провело круглий стіл '' з якого починається моя свобода? ", Дев'ятикласники підготували міні-проект '' Наша свобода". Всі круті команди провели навчальні години.

IMG_20201120_100807.jpg
IMG_20201120_103755.jpg
IMG_20201120_103759.jpg
IMG_20201120_113014.jpg
IMG_20201120_113027.jpg

Про перебіг Революції Гідності за посиланнями:
● https://maidanmuseum.org/uk/storinka/revolyuciya-gidnosti

Віртуальна екскурсія місцями Революції Гідності  http://maidanmuseum.org/uk/storinka/miscya-
revolyuciyi-gidnosti-1

Мультимедійний проект до 25-ї річниці Революції на граніті “МАЙДАН: ВІД
НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДО СВОБОДИ” (віртуальний тур за посиланням:
https://old.uinp.gov.ua/maidan-museum-tour/);
● “НЕВІДОМИЙ МАЙДАН. РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ В ІСТОРІЯХ ОЧЕВИДЦІВ”
– спільний спецпроект ТСН.ua і Українського інституту національної пам'яті, в якому
висвітлені події кривавого протистояння на Майдані Незалежності в інфографіках і спогадах
свідків: http://tsn.ua/special-projects/maidanunknown/

 Відеоролику про гідність:
https://www.youtube.com/watch?v=itevZrwQ1rY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1cTgW
ScN8ZgsLK1vZOTYIK0Cq8qFvyejkkcuQ30aemvGfjRGCCN-4p4UE;

День української писеменності та мови

Відзначення 76-ї річниці вигнання нацистів з України

        У Петрівському  НВК пройшли заходи до 76-ї річниці вигнання нацистів з України

       28 жовтня 2020 року виповнюється 76-а річниця вигнання нацистів з
України. Статтею І Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій
світовій війні 1939-1945 років» визначено , що шанобливе ставлення до пам’яті про
перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, ветеранів війни,
учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком
держави та громадян України. Відповідно до пункту І частини 1 статті 2, вищезазначеного
Закону, однією з основних форм увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій
війні 1939-1945 років є відзначення Дня вигнання нацистів з України.


       - методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 70-ї річниці
вигнання нацистських окупантів з України, 2014 рік
( http://www.memory.gov.ua/news/metodichni-materiali-ukrainskogo-institutu-natsionalnoi-pam-
yati-do-70-i-richnitsi-vignannya-na  );
         - матеріали спецпроєкту Українського інституту національної пам’яті «Українська
Друга світова. 1939-1945» ( http://www.ww2.memory.gov.ua/ );
          -інформаційні матеріали Донецького ОБЛІППО до 75-ї річниці вигнання нацистів з
України, 2019 рік ( https://drive.google.com/file/d/1qgHN-
0DSYZXTFL9YZc_mzly86qCFpeeE/view?usp=sharing  );
        -презентація Донецького ОБЛІППО до 75-ї річниці вигнання нацистів з України,
2019 рік
(  https://drive.google.com/file/d/1rTWjbTCJIzNDuuRv8693nQMXnzzzBLWo/view?usp=sharin
g ).

Веб вітрина: https://sites.google.com/view/28-10-2020-don

41_main.jpg

Заходи з відзначення Дня захисника України

1. Онлайн вікторина для учнів 5-8 класів із переглядом документального фільму
«Запорозька Січ. Витоки козацтва» (серія «Золоте стремено»):
https://learningapps.org/watch?v=px1s7t59n20

2. Виховні години «Цінуємо твій подвиг, солдате»
(https://drive.google.com/file/d/1Z6KbZGTsO_Chgtw178QtGHZKs5DwAiiV/view?usp=sharing)

3. Презентація до сократівської бесіди «Служба в Збройних Силах України та захист
Батьківщини – конституційний обовʼязок кожного громадянина України»
(https://drive.google.com/file/d/1YDW8QAUVE_xt8PDSVjSFNpAI72iEI0ga/view?usp=sharing).

4. Челенджи

 https://www.facebook.com/groups/743102626083439/permalink/1180700948990269/?app=fbl

https://www.facebook.com/groups/743102626083439/permalink/1178990169161347/?app=fbl

5. Участь у районному конкурсі "В єдності наша сила"

IMG_20201012_113603.jpg
IMG-94d22449032440c81e818cc986202c47-V.j

Вітаємо з Днем вчителя!

79-роковин трагедії Бабиного Яру

   29 вересня 2020 року виповнюється 79 років з початку масових розстрілів у Бабиному
Яру. За два дні 29 та 30 вересня 1941 року в цьому урочищі на північно-західній околиці
Києва нацисти розстріляли майже 34 тисячі мешканців міста єврейської національності.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі
продовжувалися протягом 1941-1943 років. Окупанти знищували людей за етнічною ознакою(євреїв та циган), розстрілювали радянських військовополонених, учасників руху Опору.

Уні 7 та 8 класу вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру – використовуючи методичні матеріали, розроблені працівниками відділу національного виховання ІППО:

1.Методичні матеріали Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти до відзначення 75-роковин трагедії Бабиного Яру, 2016 р.:

 https://drive.google.com/file/d/0B_jEJJK8aZl0NGdGTWVVYXAtU1U/view?usp=sharing

2. Презентація «Голокост. Трагедія Бабиного Яру» (підготовлена Донецьким облІППО у 2019 р.):

https://drive.google.com/file/d/17Q2fkL0TxXHdGe8pmJ89jd6OwqEVmHzA/view?usp=sharing

IMG_20200929_123036 (1).jpg
IMG_20200929_123252 (1).jpg
IMG_20200929_140203 (1).jpg

День миру

До дня миру учні 3 класу виготовляли голубів з паперу, який є символом миру.

IMG_20200922_100525.jpg
IMG_20200922_100530.jpg
IMG_20200922_100538.jpg
IMG_20200922_100615.jpg

Уроки мужності

У Петрівському НВК були проведені уроки мужності, що передбачені Регіональним планом з підготовки та відзначення в Донецькій області Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 Для учнів молодших класів був проведений майстер клас з виготовлення соняхів з паперу. З учнями старшої школи проведені  години спілкування присвячені "Дню пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України". Перегляд учнями відеофільмів.

При проведені уроків мужності були використані інформаційні матеріали Міністерства у справах ветеранів України до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України:  https://mva.gov.ua/ua/news/informacijni-materiali-do-dnya-pamyati

Відеоролик Донецького ОБЛІППО «Іловайськ. Шість років тому»:
https://www.youtube.com/watch?v=Qp2iOiIHqco&t=1s

Олімпійський тиждень

З 07.09 по 11.09 в Петрівському НВК проходив олімпійський тиждень.

Під час організованих заходів вихованці і робітники НВК отримали масу корисних знань і позитивних емоцій.

Весь тиждень молодша школа починала заняття з олімпійської п'ятихвилинки. П'ять хвилин фізичної активності символізували п'ять олімпійських кілець.

Учителя нашого закладу прийняли активну участь у практичному-семінарі "Вплив фізхвилинки на розумову активність під час уроків" і ділились своїми наробками з теми, кожен вчитель провів міні-воркшоп "Як я проводжу фізхвилинку".

09.09 учні Петрівського НВК разом з учнями Миколаївської ЗОШ прийняли участь в спортивній-естафеті між 6-7 класами.

А яскравим завершенням тижня став товариський футбольний матч між учнями Миколаївської ЗОШ і Петрівського НВК (8-9 класи).

Про пережиті емоції свідчить це відео. Бажаємо всім бути здоровими!

Еко-челендж

8 вересня – День визволення Донбасу від фашистських загарбників

8 вересня у Петрівському НВК до дня визволення Донбасу від фашистських загарбників пройшли такі заходи:

Проведення виховних годин на тему: "Ніхто не забутий" де діти підготували розповіді про своїх прадедів та бабусь, які є очевидцями тих подій.

Перегляд учнями 5 та 6 класів відео: "Хроніки визволення Донбасу" (відеоматеріали, як історичне джерело).

IMG-c7166fbbbd3e3130a3bae6fd1cd49dcb-V.j
IMG-ed7c8e09d042ac4dca57f93e78ebf318-V.j
IMG-397480b4d42a78b85df28ab9fd4788eb-V.j

Покладання квітів до пам'ятника загиблих воїнів

IMG-011872c80feb1eb9f78350d606a1a99b-V.j
IMG-202aa447d6f66e2171255ffb7c5ef910-V.j

Фото челендж

IMG-a9a6fd4dc3d1ad3d84d0d9829229b832-V.j

2 вересня - День закінчення Другої світової війни

У Петрівському НВК до дня увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-
1945 років були проведені такі заходи:

покладання квітів учнями 7 класу до пам'ятника загиблих воїнів у Другій світовій війни

IMG-0745b235f6b857c35d7f17a7dccf6caa-V.j
IMG-40f89faf2eb590cad20499087d584ad5-V.j
IMG-cf97f9e747c43477cc746d7f5c7f1892-V.j

Перегляд фільмів у 8 та 9 класах: "Уроки другої світової", "П'ять невідомих фактів про другу світову війну".

IMG_20200902_132118.jpg
IMG_20200902_140556.jpg

Фото челендж

IMG_20200902_145558.jpg
1.09.jpg

День пам'яті захисників України

29 серпня, відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Інформаційні відео про загиблих захисників України

https://youtu.be/0f9UcR2KbDE -Іловайськ за 5 хвилин

20190829-act.jpg
5gkFXmhfJR4.jpg
FB_IMG_15986069016366752.jpg
FB_IMG_15986448355864563.jpg
IMG-6fa7a3960e8b902c263d9ceb2ce44347-V.j
IMG_20200829_134443.jpg
IMG_20200829_134914.jpg
IMG-3ff1e627fa45a2d79aaa62d89af66884-V.j
IMG-ae713eb6b7a7dccff269806cc24e1be5-V.j
IMG-ebdae78a82f7f2691aaf31d0c472972b-V.j
IMG-da62ba8fe30c44a28c99a4595ada6667-V.j
прапор.jpg

Заходи до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України

У Петрівському НВК були проведені наступні заходи:

 

Онлайн ігри за посиланням   

https://learningapps.org/8583768 Як ти знаєш українські свята?

<iframe src="https://learningapps.org/watch?app=8583768" style="border:0px;width:100%;height:500px" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true"></iframe>

https://learningapps.org/display?v=pjo6zmg7520 Чим пишається справжній українець?

<iframe src="https://learningapps.org/watch?v=pjo6zmg7520" style="border:0px;width:100%;height:500px" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true"></iframe>

Вікторина до дня прапора

За посиланням https://vseosvita.ua/go введіть код:  hgs361 або перейдіть за посиланням:
https://vseosvita.ua/test/start/hgs361

Віртуальний вернісаж

IMG_20200805_151118_335.jpg
IMG-4ae83dbfbe68302b5b557998d5cf0356-V.j
IMG-7c1648e89857f5703a3ea8ef4d54198b-V.j
IMG-e6438a28a132d1489952835353f83492-V.j
IMG-fc6d550c905e1264abff5fc6068097e6-V.j

Інформаційні матеріали до Дня Незалежності України і Дня Державного Прапора України, підготовлені Українським інститутом пам’яті (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-nezalezhnosti-ukrayiny-i-dnya-derzhavnogo-prapora-ukrayiny )

30 ЛИПНЯ  - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Інформаційні матеріали до 30-річчя проголошення
Декларації про державний суверенітет України

9 класс виньетка.jpg

Попередження дитячого травматизму

Безпека на дорогах

 

1.     Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності - велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху. 

 

2.     На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів

 

3.     Переходити проїжджу частину пішоходам дозволяється тільки підземними пішохідними переходами та в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід». Переходячи проїжджу частину, пішоходи не повинні затримуватися та зупинятися на ній. Не рекомендується дорогу перебігати, йти потрібно спокійним кроком.

 

4.     Відповідно Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника.

Пам'ятка безпечної поведінки

 під час літніх канікул.

 

1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього. 

2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.  

3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості. 

 

4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева. 

5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих. 

 

6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки. 

7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим. 

8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.  

9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном. 

10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

При виявленні ВНП.
При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно:

·         зберігати спокій;

·         негайно повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та міліції за номерами телефонів 101 та 102;

·         не палити;

·         не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

·         не торкатись до підозрілої речі руками або іншими речами;

·         у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;

·         залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані, як зазначено нижче.

Правила безпеки на воді 

Пам’ятка 

Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є:

•  правильний вибір і обладнання місць купання;

•   суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді.

ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: 

•   залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

•   стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;

•   пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

•  використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

•   плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;

•  вживати спиртні напої;

•   забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;

•   підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

•  допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді;

•  подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.

Правила протипожежної безпеки

 

1. Не грайся із сірниками та запальничками. 

2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду. 

3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою. 

4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах, 

5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти. 

6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки. 

7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа. 

Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома 

1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою. 

2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна! 

3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 1- 01. 

4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить. 

5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння. 

6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою. 

7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно. 

8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі. 

9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних. 

Що робити, якщо пахне газом 

1. Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це. 

2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання. 

3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки горілок. 

4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до служби газу за номером 

1-04. 

5. Ні в якому разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь. 

Правила дорожнього руху

bottom of page