top of page

День без авто?

Історія акції

У 1973 році в розпал паливної кризи влади Швейцарії запропонували громадянам провести один день без автомобіля, використовуючи велосипеди і громадський транспорт. Через кілька років з’явилася ідея зробити щорічну акцію, яка закликає рідше користуватися особистим автотранспортом. Ідею підхопили різні міста: Рейк’явік, Бат, Ля Рошель та інші. Акція набирала популярність у зв’язку з екологічною обстановкою і як засіб пропаганди здорового способу життя. «Відмовтеся від автомобіля хоча б на один день, зміцните здоров’я пішої або велосипедної прогулянкою, скористайтеся громадським транспортом і скоротіть потік машин» — так закликали власників машин до участі в заходах.

У 1994 році було запропоновано проводити 22 вересня Всесвітній день без автомобіля, цю ініціативу підтримали багато країн Євросоюзу. У Росії подібна акція вперше була проведена в 2008 році.

Всесвітній день без автомобіля в різних країнах

В рамках проведення Дня без автомобіля країни пропонують різні акції, мотивуючі до того, щоб водії залишили своїх «залізних коней» вдома хоча б на один день в році. У багатьох містах знижують вартість проїзду на громадському транспорті, майже вдвічі зменшується вартість проїзду в метро.

За прикладом Сан-Франциско все більше країн проводять 22 вересня велодемонстрации: велосипедисти в яскравих костюмах їздять вулицями міста нарівні з автомобілями, демонструючи, що цей спосіб пересування більш екологічно чистий і корисний для здоров’я, до того ж анітрохи не заважає автомобілістам.

 

Багато країн в цей день обмежують в’їзд у місто автомобілів, змушуючи їх власників прогулятися пішки.

З розвитком соціальних мереж набуває популярності підтримка акції з фото. Пропонується сфотографувати себе ідучи  пішки або їдучи на велосипеді і викласти в мережу з хештегом, наприклад, «#деньбезавто».

Тож  хочеться сподіватися, що відмова від особистого автомобіля хоча б на один день в році стане традицією, яка принесе користь людям і допоможе вирішити екологічні проблеми.

Цікаві факти про школи в інших країнах

 

Щоб підготовка до іспитів була успішною – дуже важливо пройти курси навчання, які є практично запорукою успішно зданих тестів. Хоча шкільну освіту в інших країнах істотно відрізняється і ця стаття про цікаві факти пов’язані зі школами закордоном.

Великобританія.

У школах дітям віку 11-18 років заборонено розмовляти сленгом. Обов’язково слід вимовляти офіційну версію «доброго ранку» і «до побачення», замість звичного нам «привіт» і «поки». Забороняється так само вимовляти будь-які скорочення. Вважається, що в такому навчальному закладі, як школа, допустимим є тільки стандартний, літературну мову. Підстави для цих правил дуже прості – влада таким чином сподіваються на поліпшення культури мови, а так само розширити словниковий запас учнів.

В’єтнам.

 

Під в’єтнамських навчальних закладах, таких, як школи та дитячі садки, з’явилася цікаві нововведення: йога. Протягом навчального дня діти 1:00 приділяють йоги. Багато хто переконаний, що заняття таким видом спорту дуже добре впливають на навчання, допомагає краще сконцентруватися і зменшує тривожність дітей.

Мексика.

У Мексиці введена так звана програма общинного освіти. Таке рішення було прийнято Національною радою Мексики з розвитку освіти з підтримкою Міжамериканського банку розвитку. Дана програма спеціально розраховувалася на віддалені села, в яких живуть діти просто не мають жодної можливості отримати хоч яке – то освіта. У такі села в основному відправляють на пару років вчителів – стажерів. За дуже не великі гроші вони навчають місцевих дітей.

Франція.

У школах цієї країни дуже виділяються тим, що несуть на собі яскраві національні кольори. Перша школа називається «материнська школа». У ній готують 2 – 3 однорічних малюків. З 5 років діти обов’язково вчаться читати. Французька початкова школа має 5-річну освіту, потім 4-річне навчання в коледжі. Після цього вони надходять на 2 або 3 роки в старшу школу, або ж в ліцей. І ось тоді тільки учні отримують можливість самостійно вибрати подальшу спеціалізацію. Французькі школи по праву вважаються кращими у всій Європі.

Мой канал

Мой канал

Мой канал
Найти видео
PROсвіта - Вікна-новини - 12.10.2016

PROсвіта - Вікна-новини - 12.10.2016

09:58
Смотреть
PROсвіта - Вікна-новини - 14.10.2016

PROсвіта - Вікна-новини - 14.10.2016

09:59
Смотреть
bottom of page