top of page

Напередодні свят всі учні нашого закладу, які знаходяться у громаді, отримали новорічні продуктові набори. Дякуємо за підтримку фонд Ріната Ахмєтова "Порятунок життів" і Селидівську військову адміністрацію.

10.jpg
112.jpg

У Петрівському НВК було проведено урок з учнями 1-2 класів на тему "Моя супер сила- безпека в Інтернеті"

photo_2021-02-18_11-14-36.jpg
photo_2021-02-18_11-19-47.jpg
photo_2021-02-18_11-19-12.jpg
photo_2021-02-18_11-19-25.jpg
photo_2021-02-18_11-28-29.jpg

9 лютого День Безпечного Інтернету

 В рамках Дня Безпечного Інтернету у Петрівському НВК було проведено:

-урок-тренінг "Будь обережним в Інтернеті" (5 клас)

-виготовлення стіннівок (8клас):

-"Безпечний Інтернет"

-"Сонячні правила безпечного Інтернету".

-виховний захід "Безпечна робота в інтернеті (4 клас):

-учні підготували презентації "Безпечний Інтернет"(4 клас)

-на уроці української мови складали і підготували пам'ятки "Правила безпечного Інтернету" (4 клас).

Онлайн опитування  щодо вдосконалення організації дистанційного навчання з 01.02-09.02

Анкети можна заповнити за посиланнями:

для учнів https://forms.gle/aEK1RwyG9YWL4i8e6;

для батьків https://forms.gle/r5p8Xw2MZrzEFy8v9;

для педагогічних працівників https://forms.gle/CbeJ2Q8cuCuLMFFq8;

для керівників закладів загальної середньої освіти https://forms.gle/ueGuCeyAsyZH782J9.

DSC_0266.JPG

Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши Ангелами-Охоронцями України на небі.

DSC_0270.JPG
DSC_0269.JPG

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися у той час не залишили байдужими. Ті події вже закарбувалися в історії, але емоції й спогади про них завжди житимуть у наших серцях. З того часу розпочалась нова ера в історії України, тепер українці знають куди їм йти, та хто насправді друг і партнер.

Герої «Небесної Сотні» – захисники нашої Вітчизни, що поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Наш народ убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна!

Українські ангели

У цей день в школі було проведено лінійку для учнів 5-11 класів, де учні 9 класу розповіли присутнім про події лютого 2014 року та показали відеоматеріали присвячені пам’яті Героїв “Небесної Сотні”, в ході заходу учні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

День Соборності

22 січня у нашому закладі відбулись святкові заходи, присвячені Дню Соборності України.
 
Було оформлено тематичний стенд у коридорі, тематичну виставку літератури у бібліотеці.Для 5-6 класів було проведено виховну годину "Україна - єдина і неповторна!", 7-8 класи переглянули добірку відео "Хроніки минулого століття" (документальні відео про проголошення Акту Злуки). Для молодших школярів (2-4 класи) пройшов квест "Українці ми маленькі".
 
Учні 1-9 класів прийняли участь у всеукраїнському онлайн-конкурсі "Народознавство". А члени шкільного самоврядування відправили своє фото на районний етап обласної фотовиставки "Україна - це ми!", присвячена Дню Соборності України.
 
Пишайтеся своєю країною, не забувайте уроки історії і пам'ятайте, разом - ми сила!

_9JnJ5hrYT4.jpg
uzKkpWe1JFs.jpg
VCvMb0gxwFI.jpg
ymjBjwfnQys.jpg

«Чорна трагедія на кольоровій землі»

 в школі пройшли заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС . Учні 9 класу разом з вчителем історії Лещенко Ю.В. оформили  тематичну експозицію, присвячену річниці з дня Чорнобильської трагедії і провели тематичний захід під назвою «Чорна трагедія на кольоровій землі». Учні 5-9 класів переглянули відеофільм «Секунди до катастрофи. Аварія на ЧорнобильськійАЕС»

В класах пройшли тематичні класні години.

Чорнобильський дзвін.
За ким же б’є він?
За тим, хто пішов
У високу блакить,
Щоб звідти на мудрість
Нам очі відкрить.
Щоб пам’ять не згасла,
Щоб ти пам’ятав,
Як розлючений той
Там реактор палав.
Чорнобильський дзвін.
Печаль і журба,
За тими б’є він,
Кого вже нема...

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...

Всеукраїнський тиждень правознавства

В нашій школі 09 грудня стартував традиційний всеукраїнський тиждень правознавства, присвячений Дню захисту прав людини. Тиждень відкрила святкова лінійка, під час якої учні дізнались про заплановані заходи. У вівторок пройшов всеукраїнський урок правознавства "Права і свободи людини", на якому учні познайомились із історією становлення прав людини і прийняттям "Декларації прав людини". В середу, 11 грудня, відбувся конкурс правових шарад, на якому 9 клас дібрав 30 шарад на правову тематику для 8-7 класів, які їх розгадували. В четвер пройшов тренінг "Права людини" з учнями 6-го класу, а для учнів 5 класу було проведень квест, який і закривав тиждень правознавства."

ExYyzTPXmoY.jpg
hLvVqChR7T8.jpg
9Em-A5Ntmyc.jpg
IdVS3Tm-COs.jpg
DU6yO2ver84.jpg
QRpoFTqoE-c.jpg
VyQ9NkXmQQA.jpg
XPK4I3oiOi8.jpg
1xK0qCwISn4.jpg
18HBz0TsXYE.jpg

06 грудня 2019 року в Петрівському НВК відзначали 100-річчя від початку Першого зимового походу армії УНР. Ця ювілейна дата співпадає з Днем Збройних Сил України. Тож на учнів чекало одразу декілька вихвоних заходів: квест, відеопоказ, усний журнал. Хлопці розмірковували над важливістю захисту Батьківщини та необіхідностю проходження військової служби в ЗСУ.

tJGPSrwYEMA.jpg
vBWXZ1D7hBs.jpg

"Минуле стукає в наші серця..."

                                                                                                                                                           На підвіконні палахтить

                                                                                                                                                           Скорботи полум’я священне –

                                                                                                                                                           То свічка пам’яті горить

                                                                                                                                                           За всіх безвинно убієнних.

                 У школі пройшли жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

             З 23.11 по 27.11.2015 року  на уроках історії проводились  бесіди з учнями 8-9-х класів про сумні події 1932-1933 р.. Для учнів 5-9 класів пройшов  урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…». Учні школи переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. У шкільній бібліотеці  діяла виставка «Пам'яті жертв голодомору».

        22 листопада учні школи провели мітинг біля пам`ятника жертвам голодомору             «Пекучий біль мого народу», вшанували пам`ять загиблих хвилиною мовчання та приєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку». В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...

Прошу, у серці запаліть

Скорботи полум’я священне

Та крізь століття пронесіть

Сльозу безвинно убієнних!

«Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."

Незвичне свято пройшло 21-22 листопада. Вчитель іноземної мови Богуславська А.В. познайомила учнів зі святом - Thanksgiving Day- днем подяки! 

Своїми коренями це свято йде вглиб американської історії, до самих перших переселенців з Англії, які прибули до берегів Америки в 1620 році на знаменитому тепер судні «Мейфлауер». Вони висадилися після важкого плавання по штормовому океану в нинішньому штаті Массачусетс морозним листопадовим днем і заснували Плімутську колонію.

Більше половини з приблизно сотні прибулих не змогли пережити сувору зиму і загинули від холоду, голоду і хвороб. Ті, що вижили заснували колонію і навесні з допомогою місцевих індіанців, насамперед Скванто, які навчили їх, які культури і яким чином вирощувати на цій негостинне кам'янистому ґрунті, приступили до обробки землі. Несподівано багатий урожай став нагородою за їхні зусилля. На свято восени 1621 року батьки-пілігрими запросили вождя і ще 90 індіанців того племені, яке допомогло їм вижити в незнайомих умовах. Ця трапеза, розділена з індіанцями, і стала першим святкуванням Дня подяки. 

Ось і наші учні відчули себе трошки пілігримами і пораділи врожаю! Учні взяли участь в веселому інсценуванні, складали пазли, виконували цікаві завдання, ба навіть створили власноруч індичок! Та найважливішим завданням була - ПОДЯКА! Учні вчилися дякувати вчителю, батькам, друзям, навіть осені за ті приємні моменти, що їх оточують!

День подяки

3JjBQpI_TrA.jpg

Вчимось, граючи!

До міжнародного дня толерантності та Європейського дня захисту дітей серед учнів 5-9 класів пройшов ряд тренінгових занять "Толерантність: ти і я". Учні переглядали мультиплікаційні фільми, дискутували, говорили про свої особливості та шукали спільні речі, вчиоись шукати компроміси та поважати інших.

AqMleVry9Gw.jpg

День Гідності і Свободи

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, в Україні установлено День Гідності та Свободи, який відзначатиметься щорічно 21 листопада.
         У школі до Дня Гідності та Свободи були проведені: усний журнал «Пам’ятаймо. Шануємо. Віримо….» та художній флешмоб «Я пишаюсь»
  У цей день хочеться згадати слова Тараса Григоровича Шевченка: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля». Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.
Бажаємо усім нам миру, благополуччя, любові та достатку!

o9xFOE5tl2M.jpg
hIE8iCwfZWg.jpg
5hD0mXPuQE4.jpg

Тиждень знавців та любителів української мови!

В період з 11 листопада 15 листопада 2019 року в Петрівському НВК пройшов тиждень української мови та писемності, який розпочався урочистою лінійкою. Учні підготували інформаційні хвилинки про " Вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця», « Українська мова – символ єднання українського народу». Свято пройшло під керівництвом учителів української мови Беспалої Н.М. та Ковивчак О.В..

Розпочався тиждень святковою лінійкою «Свято українського слова» та проведенням конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. В конкурсі прийняли участь учні 3-9 класів. 

У закладі до Дня української писемності оформлено виставку-планшет «Любіть мову українську», проведено ряд цікавих заходів, зокрема, тематичний урок в 5 класі на тему: «День української писемності», конкурс на кращого читця «Дивомова» (3-6 клас). У конкурсі малюнків «Любіть мову українську» кращими стали учні Тещинська М. (3 клас), Левченко Х. (8 клас). Учні 8 класу підготували випуск загальношкільної газети, присвяченої тижню української  писемності та мови. До того ж на учнів очікував вернісаж кросвордів,ребусів, загадок та вікторин, година спілкування « Подорож країною мови» та мовний турнір « У казковому світі мови». Учні 5 -6 класів, поділені на команди , змагалися за звання кращого знавця рідної мови.   Переможців конкурсів було нагороджено грамотами. Бібліотекар школи Андрєєва Л.Г. оформила виставку книг до Дня писемності та мови та провела бібліотечні уроки «Внесок П. Яцика у розвиток української мови» з метою ознайомлення учнів з особистістю П. Яцика.

IMG-6e8ad2dd6cb9abc492e3124584588db1-V.j
IMG-6c6900e3bbd96bee81abf4e408bad6dc-V.j
IMG-4fa87e437c1e92e44174d7ba2ffb3d9c-V.j
IMG-e49dcd36639edb8fa06b94eac3973ab8-V.j

       Всеукраїнський 

            диктант

  національної єдності

IMG-f885e0e1b5fc3109471bdb27f508e72a-V.j

Напередодні Дня української писемности та мови українці по всьому світу писали ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності. До цієї акції долучилися й учні та педагоги Петрівського НВК.

   Наша школа не перший рік долучається до написання диктанту. Участь у такій акції дає змогу долучитися до великої української родини.

Разом зі своїми учнями диктант національної єдності писали і вчителі.

Цьогорічний диктант мав назву «Від бересту – до "цифри". Його традиційно зачитував мовознавець, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

Однією з новацій стало введення в диктант деяких норм нового правопису, який набув чинності влітку цього року. В тексті було кілька таких слів.

-Звичайно ж, виставляти оцінки за написання диктанту не будемо, - каже вчитель української мови Н.М.Беспала –Головне, що діти долучилися до такої важливої акції.

6710.jpg

Європейська осінь

        17 жовтня стартував обласний онлайн фестиваль «Європейська осінь». В рамках фестивалю на учнів очікували показ мультфільмів Уолта Діснея, цікаві вікторини про казки Британії та Німеччини, презентації проектів «Autumn Traditions». Та найбільше сподобався учням урок-подорож до Англії, адже там якраз готуються до найзагадковішого свята – Halloween. Хлопці з 6 класу показали всім охочим майстер клас з вирізання Jack o`lantern  з гарбуза. Дівчата прикрашали кабінет павутинням та гірляндами. А зробити малюнки для виставки, виконати вправи, розучити пісню та перемогти в іграх учням допомагав неочікуваний візитер – Kostik skeleton!  

День Козацтва в нашій школі!

   14 жовтня в нашій країні святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та день захистника України.

       Про козаків написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

    У цей день класні керівники провели   у своїх колективах  усні журнали, бесіди «Цінуємо твій подвиг, солдате», які  були спрямовані  на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів українських - козаків. В 8 та 9 класах пройшли тематичні уроки з історії України «Воїн крізь віки».

        Учні 1-7 класів підготували  виставку малюнків «Славні козаки».

Учениці 6 класу провели «Козацьку лотерею»! На порозі класу вони зустрічали учнів  варениками з картоплею. Але неаби яким успіхом було дістати раптом варнеика з творогом! Адже саме такі варенички «пророкували» учням лише 12 балів цього дня.  

      Учні 5 класу разом зі своїм класним керівником  підготували та провели спортивно-розважальне свято «Естафета мужності». Діти  розповіли про свято Козацької Покрови, ознайомили присутніх з історією виникнення козацтва та їх звичаями.  Цікаво й радісно було спостерігати за учнями 7-8 класів, які стали учасниками спортивної естафети.  Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході. А як вболівали за своїх однокласників ті, хто не зміг прийняти участь у цікавих змаганнях на швидкість, спритність, витримку! Журі нагородило юних спортсменів грамотами та солоденьким призом. Ця подія ще більше об’єднала всіх!

Сторінками   історії 

У 2019 році виповнюється 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів. У зв’язку із цим в Петрівському НВК в 6-9 класах пройшла година пам’яті  "75-і роковини депортації українців у 1944-1951 рр.», яку провела вчитель історії Ю.В.Лещенко. Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними у 1944-1946 роках. було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб.

Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав.

Нинішнє покоління має пам’ятати про ті події, адже це сумна історія нашої держави, яка не підлягає забуттю.

1000_545_1567933048-1651.png

 У школі  розпочався традиційний  «Олімпійський тиждень», присвячений  Дню фізичної культури  та спорту   і  відкриттю  шкільної спартакіади.  

       Учні впродовж тижня змагатимуться у спритності та витривалості, отримають можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.

       Школярі  вже взяли участь у конкурсі малюнків «Мій улюблений вид спорту». Найактивнішими були учні 6-8 класів.

         В рамках Олімпійського тижня в нашій школі вчителем  фізичної культури Піміновою М.Г. було проведено Олімпійський  урок  на тему « «Олімпійські чемпіони України». До проведення олімпійського тижня долучилися і класні керівники. У класних колективах  були проведені виховні години: «Здоровим бути – зі спортом дружити» (3 клас); «Спорт – сила, краса, здоровя» ( 4 клас); «Історія Олімпійських ігор» (5-8 класи); «Досягнення українських спортсменів» (9 клас).

        Цього тижня кожен ранок буде розпочато проведенням ранкової зарядки. Адже ніхто не сумнівається в тому, що рух має величезне значення в житті.

        Ми впевнені, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

Олімпійський тиждень

День визволення Донбасу

День визволення Донбасу... Цей день об’єднує в собі сльози скорботи і радості, біль втрат та великі самопожертви. Нацистська окупація України під час Другої світової війни є однією з найбільш трагічних сторінок нашої історії. І хоча кожен рік віддаляє нас від тієї великої кровопролитної війни, ми не маємо права забути, через які величезні страждання з честю пройшов наш народ, який подвиг він  здійснив заради своїх нащадків і майбутнього своєї країни.

З метою вшанування пам’яті полеглих співвітчизників у боротьбі за свободу Батьківщини та з нагоди відзначення Дня визволення Донбасу від нацистських окупантів адміністрація, колектив та учні Петрівського НВК прийняли участь у мітингу біля могили Невідомого солдата. Учні поклали квіти до обеліску та вшанували пам'ять загиблих героїв, їх неоціненний подвиг і жертовність наших співвітчизників.

Я маю право!

Протягом 02-06 вересня  в межах Тижня протидії булінгу  класні керівники провели з учнями 5-9 класів загальношкільний тематичний урок «Я маю право». Метою уроку було вироблення нульової толератності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.  Увазі дітей було запропоновано перегляд відеороликів про права дитини, обговорено права дітей відповідно до Конвенції про права дитини, яка є першим і основним міжнародно-правовим документом, обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Окрім того, увазі учнів було представлено відеоролики, які висвітлюють проблему булінгу серед школярів. Учні обговорили поняття терміну «булінг» та разом з класними керівниками визначили, які види булінгу існують. Наостанок дітям нагадали номер телефону всеукраїнської «гарячої лінії».

hEIAABVnBn8.jpg
JtnHvs_3Hr4.jpg

З метою гідного відзначення 23-ої річниці Конституції України у 2019 році в нашій школі, а саме в пришкільному таборі "Веселка" проведено інформаційно-просвітницькі та виховні заходи для школярів з питань формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України.

 Для дітей провели ігровий квест «Конституція - оберіг нашої державності». 

У бібліотеці пройшла тематична книжкова виставка-діалог «Закон законів» та патріотичний айс-стопер «Я – українець, і моє це право – любити землю горду й величаву!»

Заходи до Дня Конституції

IMG_20190612_105853.jpg
IMG_20190612_104346[1].jpg
uzEy1lX0kKQ.jpg

Віднедавна в  Україні з`явилось нове свято - День батька . Сьогодні і в нашому закладі пройшов виховний захід, присвячений нашим мужнім татам. Так вихованці пришкільного майданчика "Веселка" та малюки з ДНЗ створили справжню портретну галерею "Мій татусь". Вчителі та вихователі підготували ігрову програму "Хата на тата", а завершили день спільними літературними читаннями худжніх творів про татусів.

Ми прагнемо виховати вдячних дітей, а в майбутньому, гарних батьків з наших юнаків та дівчат. Сьогодні ми всі вітаємо наших татусів з Днем батька. І бажаємо їм чистого неба, яскравого сонця, міцного здоров’я і великих успіхів у всьому! Нехай у Вашому житті не буде похмурих днів! Нехай всі, кого Ви любите, завжди будуть поруч! Хай не зраджують друзі, а вороги цураються!

День тата!!!

icon_social_5b717c20a32381.29145303-1.jp

ББезпечний шлях до школи

XpwPrhlbTBc.jpg
ZHt1mQddsbw.jpg

"Розпочинаємо Тиждень безпеки дорожньго руху!" - саме таку фразу почули учні нашого НВК в понеділок. І тут почалось...

Вихованці дитячого садочку переглядали мультфільми про те, як слід діяти, щоб на дорозі не було так лячно, грали в ігри з машинками, що пропускали ляльок-пішоходів.

Учні початкової ланки підготували малюнки та дали змогу всім оцінити свої таланти на шкільній виставці.

Ну, а старші учні створили відеофільм "Шкідливі дорожні поради", спробувавши себе у ролі акторів. Цей фільм охоче переглянули наші критики - учні почактової школи, однокласники "акторів" та працівники школи. 

Класні керівники нагадали правила поведінки в транспорті, правила дорожнього руху пішоходів та велосипедистів.

lv-OQUSCaRA.jpg

Свято Перемоги

7 та 8 травня в нашій школі пройшли заходи з відзначення Дня пам`яті та примирення та свята Перемоги. Відбулися уроки мужності  присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.  Під час проведення заходів, в душевній розмові було відтворено спогади та особисті переживання про ті страшні дні.
 Учні 5-9 класів  підготували виховну годину «Я пам’ятаю, я пишаюсь», на якій поділилися спогадами, які зібрали у  своїх  рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. 
У школі  пройшла виставка плакатів «Подвигу жити вічно». Для учнів 7-9 класів пройшли літературні читання "Дитячі спогади, опалені війною" 
У бібліотеці протягом травня буде діяти  виставка «Вклонімося великим тим рокам!».
8 травня  учні 1-9 класів вирушили до меморіалу Невідомому солдату, де  поклали квіти та вшанували  хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з війни.

DSC_0355.JPG
DSC_0364.JPG
DSC_0360.JPG
DSC_0380.JPG
DSC_0371.JPG
DSC_0370.JPG

Свято весни

    7 березня у школі пройшло свято "Для вас, жінки!", присвячене відзначенню Міжнародного жіночого дня 8 березня. Учні та вихованці НВК підготували для жінок святковий концерт. Весь день у школі лунали пісні, виконувалися танці та юмористичні мініатюри. У ролі ведучих виступили покнителиця Євген та Рибін Максим. Вони, як справжні джентельмени, вітали зі сцени всіх жінок зі святом. Учні 3 класу зачитали поезії до жіночого дня. Учені 2 класу виступили із запальним сучасним танцем. Дівчата з 7 та 5 класів запалили зал своїми веселими піснями і танцями. Приємний музичний подарунок презентували сестрички олена та Інеса Притуляк, своїм співом вони торкнулись струн душі кожного пристунього. Дебютувала на сцені Левченко Крістіна, яка виконала пісню "Мама". Голос Виноградовой Стефанії не залишив байдужим нікого, а  ніжні слова пісні про маму викликали сльозинки в очах глядачів. Привітали жінок зі святом наймолодші учні нашої школи - першокласники. А учні 4 класу виступили на сцені з гумористичною мініатюрою. Свято пройшло душевно та радісно. Позитивні емоції, отримані під час концерту, залишилася на весь день!

Спортивні, спритні, стрункі, симпатичні!

    Напередодні свята весни та дівчат вчитель фізичної культури Пімінова майя Георгіївна провела спортивну естафету серед дівчат. Вони змагались зі спритності, гнучкості та навіть фантазії! Естафета завершилась волейбольним турніром. Перемогла команда дівчат 5-ого класу, та солодкі призи чекали не лише на переможців, але й на тих, кто переможе...наступного разу!

DGgeP0ePPso.jpg
66p-frGQX_0.jpg
VAMZP_mGFi4.jpg
QSrK4fyYRv8.jpg

Якщо ви маєте талант...

       Учениця 8-го класу Віноградова Стефанія взяла участь в обласному  етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої художньої творчості «Єдина родина». Ми щиро радіємо за кожен крок Стефанії та бажаємо їй натхнення, задоволення від співу, перемог в конкурсах та впевнених кроків на творчому шляху до зіркового Олімпу!

5KOFrWMQmQU.jpg
XrNvDrCj60E.jpg

У колі співпраці

      1 березня дляучнів 9-ого класу було проведено проф-орієнтаційний тренінг "Впевнений крок". Учні обговорювали важливість правильного вибору майбутньої професії, моду на спеціальності, свої бажання та потреби, визначали ризики та чинники успіху. Дехто вже міг впевнено поділитися своїми планами на майбутнє, а дехто дізнався на тренінгу про нові для себе можливості. Тож у такій дружній, невимушеній атмосфері учні змогли поговорити про важливі теми.

8cghqf_Qnfg.jpg
ul5Fv8TjtPo.jpg

      Того ж дня стартували "Уроки доброти" для вихованців дитячого садочка та учнів 1-5 класів. Урок був запропонований благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам "Happy Paw". На "доброму уроці" діти розповідали про своїх домашніх улюбленців, за що вони їх люблять, як змінилось їх життя з появою чотирилапого друга. Ми поговорили про те, як піклуватись про тварин, що є важливим, корисним та приємним, а чого робити не слід. Діти дізнались як безпечно поводитись при зустрічі з безпритульними тваринами. А ще ми грали, співали та багато сміялись, розповідаючи про своїх пухнастиків. Тож дякуємо БФ "Happy Paw" та чекаємо на нові "Уроки доброти".

AycGk8nP3-Q.jpg
jj4RHzs6skc.jpg
zyNdz8iJaIU.jpg
M58mPRsDBhM.jpg
DSC_0266.JPG

Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши Ангелами-Охоронцями України на небі.

DSC_0270.JPG
DSC_0269.JPG

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися у той час не залишили байдужими. Ті події вже закарбувалися в історії, але емоції й спогади про них завжди житимуть у наших серцях. З того часу розпочалась нова ера в історії України, тепер українці знають куди їм йти, та хто насправді друг і партнер.

Герої «Небесної Сотні» – захисники нашої Вітчизни, що поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Наш народ убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна!

Українські ангели

У цей день в школі було проведено лінійку для учнів 5-11 класів, де учні 9 класу розповіли присутнім про події лютого 2014 року та показали відеоматеріали присвячені пам’яті Героїв “Небесної Сотні”, в ході заходу учні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

 15 лютого 2019 року Україна відзначала 30 річницю з дня виводу радянських військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Звісно, ці події не оминули і Петрівський НВК.

         З нагоди цієї дати у школі пройшов ряд заходів. З кожним класом проведені виховні години «Ціна чужої війни: до 30-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану», «То вічний біль, Афганістан».

        Також у шкільній  бібліотеці оформлено тематичну виставку «Афганістан – наш біль, Афганістан – наша пам’ять», де представлені фотографії, художня література.

         «Ціна чужої війни: до 30-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану» - під такою назвою пройшов виховний захід для учнів НВК.  Гостем цього заходу був воїн-інтернаціоналіст Братусь О.М. Йому було важко пригадувати події 30-річної давнини... Він розповів учням по роки своєї служби, про своїх товаришів та побажав дітям, щоб на їхньому життєвому шляху траплялося якомога  менше трагічних подій. Зустріч пройшла в теплій, домашній атмосфері.


           Наше завдання – знати події історії, гідно вшановувати пам’ять загиблих, пам’ятати їх героїчні приклади і допомагати живим.

 

fon_12.jpg

То вічний біль, Афганістан

311685970.jpg
49092066-e1486019096129-900x300.jpg

                  Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михаїла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. 
Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. 
           Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. 

         В пам'ять про трагічні події цього дня в нашій школі проведено комплекс тематичних заходів: 

виховні години на теми: «Бій під Крутами: відомі й маловідомі сторінки», вшанування загиблих хвилиною мовчання та огляд літератури у шкільній бібліотеці до Дня пам’яті героїв Крут.

         

orc7QrnmuXk.jpg
5bc6569645d16353151326.jpg

28 січня у школі пройшла лінійка, присвячена вшануванню пам'яті жертв Холокосту. Слова скорботи, озвучили учні 7 - 9 класів. Хвилина мовчання, свічка пам'яті... не будемо забувати роки страждань і втрат українців, наших земляків.

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 60/7, в якій ухвалила, що день 27 січня щорічно відзначатиметься як Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту. «Холокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв із числа представників інших меншин, завжди служитиме всім народам застереженням про небезпеки, які таять в собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», - сказано в резолюції ГА ООН.
     Холокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає "всеспалення", інше значення - катастрофа). 60% єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

    Саме 27 січня 1945 році радянські війська увійшли до розташованого на території Польщі нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, також відомого як Освенцим. До 27 січня - дня звільнення - в таборі залишалося всього 7 тисяч в'язнів.

Загалом наприкінці вересня - початку жовтня 1941 року фашисти розстріляли на колишній північно-західній околиці Києва понад 30 тисяч самих лише євреїв. За час всієї окупації Києва щовівторка і щоп'ятниці гітлерівці везли сюди на знищення людей вже без розрізнення національностей. Бабин Яр як місце масових страт проіснував рівно два роки - з 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943 року. Кількість жертв, тільки за приблизними оцінками, перевищує 150 тисяч людей.

     Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла безкінечна кількість чоловіків, жінок, дітей, і лише деяким з них вдалося вижити. Ті, що лишилися в живих, самим своїм життям несуть нам найважливішу думку: про тріумф людського духу. Вони є живим підтвердженням того, що тиранія, навіть якщо вона виникає, ніколи не святкуватиме перемогу.

7237072.jpg
53254372.jpg

Собор Душі

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. 
Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна з важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.
Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.
22 січня в Петрівському НВК відбулися заходи, які пройшли під знаком єднання українського народу та під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті і нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.
В школі проведено виховні години, інформаційні хвилинки «Акт Злуки – втілення ідеалу соборної України» , бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, загальношкільний виховний захід, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. У шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Україна: Схід і Захід разом».
Відзначаючи День Соборності України, ми повинні ще і ще раз врахувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України. Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й державного суверенітету зміцнюють нашу віру у свою спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити достойне життя кожного громадянина України. 
Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

Акція "Годівничка"

Розпочалась акція "Годівничка"!

Метою акції є

 * допомога зимуючим птахам, 

  • • ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;

  • • надання учням знань з біології птахів, аспектів їх підгодівлі;

  • • оволодіння методиками визначення, спостереження та обліку зимуючих птахів;

  • • розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація до їх охорони.

Ми пропонуємо вам створити класом, з батьками або самостійно різноманітні годівнички, "печіво" для птахів, тощо.

Так учні 5 класу вже спробували приготувати "Смачні кульки" для пташок, які є частими гостями нашого шкільного подвір`я.

QUFUtEUGLsY.jpg

А для приготування

"Смачної кульки" 

нам знадободилось:

 * зерна (пшениця, овес, соняшник, кукрудза);

* 2 ст.ложки крохмалю;

* склянка води;

* сітка (звертайтесь до Анастасії Вікторовни, вона має));

* необхідний посуд;

* добре серце)).

1. Крохмаль розбавити невеликою кількістю води.

2. Додати до нього склянку гарячої води.

3. Вилити воду з крохмалем в тарілку з сумішшю зернят.

4. Добре змішати. Викласти "Кульку" на поліетилен, зав`язати поліетилен  у формі мішечка.

5. Залишити в прохолодному місці на 24 години.

6. Розгорнути "мішечок", перекласти "кульку" в сітку та за допомогою скріпки чи нитки повісити нашу "кульку " на дереві! 

rQNcxHULSNE.jpg
FCKl6CQw3EY.jpg
OXOlOM8b1ag.jpg

Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни

22-23 листопада в школі пройшли жалобні  заходи  до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

 На уроках історії було проведено  бесіди з учнями 8-9-х класів про сумні події 1932-1933 р.,класні керівники провели урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…». Учні школи переглянули відеоспогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. У шкільній бібліотеці  діяла виставка «Пам'яті жертв голодомору».

        Біля памя`тника жетрвам Голодомору пройшов жалобний мітинг. Учні долучились до Всеукраїнської  акції «Запали свічку»,  вшанували пам'ять загиблих покладанням вінків та хвилиною мовчання. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...

            

jN7Znwamfkc.jpg
bB2uWCXZnx8.jpg
C5PSF4N4WNk.jpg
-0fhGNBwLIY.jpg
euareUx_sts.jpg

День Гідності та Свободи

Світла пам’ять про героїв України, котрі своєю мужністю та боротьбою, змінили хід історії нашої держав, назавжди в наших серцях!

 

З метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до учнів об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, в нашій школі було проведено інформаційну лінійку, приурочену святкуванню Дня Гідності та Свободи. Для учнів 8-9 класів було організовнао перегляд відеопрезентації. 

В коридорах школи пройшла фотовиставка "Революція гідності". 

В ході проведення лінійки, учні школи були ознайомлені з пізнавальною інформацією та відеоматеріалами, що висвітлювали доленосні революційні події в Україні, протягом 2004-2014 років.

xxkSi5TwaFc.jpg
4Ve7Z5MbfqE.jpg
7FQX8rH9L-E.jpg
t5K5GF-HsdE.jpg

Став Like!

311089b9c9fd68a1a381c49c67b0181e.jpg

Шановні учні, а також їх батьки та друзі!

     Учениця нашого НВК Виноградова Стефанія  вкотре демонструє Україні свій співочий талант та приймає участь в фестивалі патріотичної пісні "Об`єднані піснею"!

   Ми вболіваємо за неї та спостергіаємо за її кроками до великої сцени. Проте цього разу ми можемо ще й допомогти - поставити Like під ії відео в YouTube. В разі перемоги, Стефанія зможе зняти власний кліп, а ми зможемо ще більше пишатися талантами, на які так багата Донеччина!

Тож всі до перегляду відео та Like!!!)

Веселі старти!

У нас було чудове свято,
Ігор і віршів багато,
Ми змагалися й співали —
Гарно всі відпочивали!
                     Щоб здоровим, сильним бути,
                     Треба нам про сум забути.
                     Спортом треба всім займатись
                      І частіше усміхатись!

31285979_bb74dd51.jpg

Пам`ятаймо про БЕЗПЕКУ!

В період з 16 по 19 жовтня в Петрівському НВК проходить Тиждень Безпеки Життєдіяльності.

 

Весь тиждень діти обговорювали важливі питання безпеки в школі та за її межами. 

Вкотре були згадані правила поведінки при пожежі, з електроприладами, небезпечними знахідками. 

Учні та вчителі торкнулись таких важливих тем:

                                                              - «Насилля в сім`ї” та "Булінг в школі та поза нею", 

                                                             -  «Що таке торгівля людьми»,

                                                             - "Безпечний Інтернет".

Окрему увагу приділили питанню мінної безпеки, вибухонебезпечних знахідок  та алгоритму дій в екстремальних ситуаціях. 

 Учні 5-9 класів спробували на практиці перевірити свої знання з домедичної допомоги під час тренінга. 

Учні початкової школи відпрацьовували правила безпечного дорожнього руху разом з яскравим помічником "Світлофорчиком".

В НВК проведено тренінг евакуаціїї з приміщкення.

 

18 жовтня до учнів 5-9 класів завітали представники служби соціального захисту населення, які нагадали дітям про їх права, недопустимість чинення протиправних дій по відношенню до будь-якої людини, ознайомили з роботою "гарячої лінії".

 

DSC_0669.JPG
DSC_0667.JPG
DSC_0673.JPG
Изображение 048.jpg
DSC_0676.JPG
DSC_0685.JPG
DSC_0682.JPG

Європейський день протидії торгівлі людьми

ae252c0654e8edaca099dba64773f3f2_XL.jpg

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

Учнівський та педагогічний колективи нашого навчального закладу не залишились байдужими. Було проведено ряд заходів щодо проведення інформаційно-освітньої роботи до Європейського дня протидії торгівлі людьми, а саме: виховна година "Незнайомі люди. Правила поведінки» (1-4 класи), перегляд тематичних фільмів «Станція призначення життя», «Небезпечна гра» (7-9 класи), години спілкування (5-9 класи) «Не стань жертвою торгівлі людьми», «Рабство. Чи існує воно сьогодні». Учні 9 класу пройшли анкетування з питань торгівлі людьми.

Хай буде МИР на всій землі...

bMOCf6duW_0.jpg
o7UWAbadzcs.jpg

Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. Що таке смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання український народ відчув на собі. Тому до Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовтий кольор, який символізує мирне небо та достаток.

У Міжнародний день Миру людина замислюється над тим, а що вона особисто зробила заради миру і злагоди хоча б у своєму оточуючому світі

Учні нашого НВК долучилися до Всеукраїнської акції «Голуб миру». Учнями було виготовлено паперові Голуби.

В 5-9 класах було проведенно єдиний урок миру «24 години миру». Класними керівниками було проведено бесіди , лекції та перегляд фільмів та обговорень, спрямованих на поглиблення розуміння питань миру .

Учні. об’єднались у флешмоб «Голуб миру» під девізом: «Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?»- тим самим діти висловили своє бажання жити у світі без війни. Учнями 8 класу було виготовлена стіннівка до міжнародного дня миру.

Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли люди живуть спокійно, земля буяє квітом, а не здригається від страшних вибухів, а діти вільно спілкуються, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі.

"ОЛІМПійський тиждень 

З 10 по 14 вересня у школі  було проведено  «Олімпійський тиждень», присвячений  Дню фізичної культури  та спорту   і  відкриттю  шкільної спартакіади.  

       Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.

       Школярі  взяли участь у конкурсі малюнків «Мій улюблений вид спорту». Найактивнішими були учні 5-7 класів.

         В рамках Олімпійського тижня в нашій школі вчителями  фізичної культури були проведені Олімпійські  уроки  на тему «Олімпійські чемпіони України». До проведення олімпійського тижня долучилися і класні керівники. У класних колективах 1-9-их класів були проведені виховні години: «Здоровим бути – зі спортом дружити» (3 клас); «Спорт – сила, краса, здоровя» ( 2 клас); «Історія Олімпійських ігор» (5-8 класи); «Досягнення українських спортсменів» (9 клас).

        Протягом тижня учні  змагалися з міні-футболу, бігу, метання м`яча.

    На учнів чекали естафети  «Веселі старти» (1-4 каси) та «Дорогою до Олімпу» (5-6 класи). Окремий сюрприз очікував дівчат 6-9 класів – урок з аеробіки.

        У четвер було проведено День  здоров'я, який розпочався проведенням ранкової зарядки. Адже ніхто не сумнівається в тому, що рух має величезне значення в житті.

         Олімпійський тиждень  був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.

        Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

     17 травня в Петрівському НВК пройшов Всесвітній день вишиванки. Учням було запропоновано в цей день прийти на заняття в національному вбранні. 

     Під керівництвом вчителя праці Лещенко Ю.В. учениці 7 та 6 класів ознайомили учнів з різновидами вишиванки різних куточків України, значенням вишитих визерунків та особливостями створення вишиванки. 

Прокинувся зранку - прибери планету.

Впродовж навчального року учні нашого НВК працювали 

Традиційними для НВК є "Дні довкілля", "День Землі", "Тиждень без електричного дзвоника", акції "Збережемо першоцвіти", "Годівничка", тощо.

Два роки поспіль учні приймають участь у всесвітній акції "Година  Землі" та проводять акцію зі збору макулатури. 

На Новий Рік вихованці гуртка "Сувенір" влаштували ярмарку "Подарунок з вторсирвини" та на вилучені кошти придбали урну для сміття, що встановлять на шкільному подвір`ї. 

Дочекавшись весняного сонечка учні взялися за шкільні квітники, де висадили тюльпани, нарциси, ромашки, півонію, жасмін та інші квіти.

Також з учнями 7-9 класів відбувся круглий стіл "Еко-школа", де учні обговорювали можливості поліпшення стану довкілля в селі, шляхи популяризації екологічної відповідальності серед місцевого населення та  проведення нових акцій на наступний навчальний рік. 

Знайомтесь - НАТО

Впродовж трьох днів учні 7-9 класів знайомились з принципами, політикою та діяльністю НАТО.

Учні 8-9 класів переглянули документально-публіцстичний фільм "Україна в НАТО - міфи і реальність" та склали інформаційний буклет "Україна - НАТО. Фактор безпеки".

А от дівчата 7-8 класів провели виставку-"сушку" "Жінки, мир, безпека" про жінок, які власним прикладом доводять, що світ можливо та необхідно змінювати.

«Чорна трагедія на кольоровій землі»

26 квітня в школі пройшли заходи до Дня Чорнобильської трагедії. Учні 9 класу разом з вчителем історії Лещенко Ю.В. оформили  тематичну експозицію, присвячену річниці з дня Чорнобильської трагедії і провели тематичний захід під назвою «Чорна трагедія на кольоровій землі». Учні 5-9 класів переглянули відеофільм «Секунди до катастрофи. Аварія на ЧорнобильськійАЕС»

В класах пройшли тематичні класні години.

 

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний...

У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха...

Чорнобильський дзвін.
За ким же б’є він?
За тим, хто пішов
У високу блакить,
Щоб звідти на мудрість
Нам очі відкрить.
Щоб пам’ять не згасла,
Щоб ти пам’ятав,
Як розлючений той
Там реактор палав.
Чорнобильський дзвін.
Печаль і журба,
За тими б’є він,
Кого вже нема...

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...

Відзначення 100-річчя подій

Української революції 1917-1921 років

2017 рік було проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років.

 З нагоди цієї пам’ятної дати в Петрівському навчально-виховному закладі було проведено:

  * Круглий стіл «Стежками становлення Української держави»;

* Виставка – хроніка «Це нашої історії рядки: Українська Революція 1917 – 1921 років»

  * перегляд відеофільму "Хроніки української революції"

Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії,
Спонукаючи до дії,
Розум радує і око.
Оксамитова безодня
Так притягує до себе!
Пригадаємо сьогодні
Тих, кому скорилось небо.
Романтичних, геніальних
Винахідників сміливих,
Завдяки яким реально
В кожній хаті маєм диво.
Про супутники космічні
Ми говоримо буденно.
Допомогою їх звично
Користуємось щоденно.
Інтернет, зв’язок мобільний,
Телебачення, прогноз,
Спілкування з світом вільне —
Змінює життя всерйоз!
Пригадаймо відчайдуха,
Хлопця першого з Землі,
Всесвіт мовчазний він слухав,
Всміхнено епоху рухав
На космічнім кораблі.
Щира шана тим землянам,
Що на Місяці колись,
Прапори Землі на славу
Встановити спромоглись!
З космосу — Земля тендітна,
Невелика і блакитна,
І кордони непомітні —
Ніби спільно всі живуть…
Мабуть, так колись і буде,
Бо як в космос вийшли люди,
Й на Землі лад наведуть!

Тиждень ПРАВОзнавства

З 4 по 8 грудня 2017 року в Петрівському НВК проходив тиждень правових знань. Окрім традиційних заходів учні прийняли участь у багатьох нових.

В понеділок 4 грудня відбулась шкільна лінійка, яка положила старт тижню правознавства. Учні дізнались про заплановані заходи, ознайомились із шкільним стендом про права людини. Було оголошено конкурс малюнків серед молодших школярів «Я маю право!».

У вівторок 5 грудня у всих класних колективах пройшли класні години присвячені правовій тематиці. Було відкрито виставку літератури «Буква закону» у шкільній бібліотеці.

В середу 6 грудня всі учні школи брали участь в міні-конкурсах «Знавці права» під час перерв ( вгадай ребус, розгадай кросворд, розбери ситуацію, придумай приклад, вірно-невірно). За правильні відповіді вони заробляли фішки, на які наприкінці дня можна було обміняти цінні призи.

В четвер 7 грудня учні 5-8 класів прийняли участь в правознавчому квесті «Я знаю свої права». Під час якого дізнались більше про «Декларацію прав дитини» більш детально та знайшли призи. Перемогла команда «Феміда» на чолі з Кузьмич Н. (ученицею 8 класу). Учні 9 класу виступили інструкторами на квесті і теж отримали багато позитивних вражень.

В п’ятницю 8 грудня в 9 класі пройшов Всеукраїнський урок «Права людини» на якому учні були рівноправними членами круглого столу, прийняли активну участь в обговоренні проблем щодо реалізації «Декларації прав людини». Було підбито підсумки конкурсу малюнків серед молодших школярів «Я маю право».

Також протягом тижня було проведено анкетування учнів «Незнання законів не звільняє від відповідальності». Підсумки будуть підведені пізніше.

Відкриймо серце для добра

5 грудня світ відзначає День Волонтера, тому цього тижня учні поставили один одному важливе питання  «А що можемо МИ?»

 Саме в цьому допомогала розібратися учням заступник директора з навчально-виховної роботи А.В.Богуславська. Вона розповіла про те, хто ж такі волонтери, якими справами вони займаються і чому їх робота є такою важливою. Учні активно висловлювалися про те, в яких напрямках хотіли б та могли вони самі вести волонтерську діяльність. На активну побудову планів волонтерських заходів учнів не аби як надихнули переглянуті під час бесіди відеоролики про звичайних школярів України, чиї незвичайні вчинки змінили, а інколи і врятували долі інших. Приємно було згадати і ті акції, які проводили або в яких приймали участь ми самі, а саме: благодійні акції "Серце до серця", "Милосердя", "Лелеченя добра", збір іграшок для дітей-переселнців "Коло друзів", екологічні акції "Первоцвіти", "Чисте подвір`я", тощо.

Тож на меті першою стане акція зі збору макулатури та виставка-продаж поробок з втоинного матеріалу. На вилучені кошти учні планують купити та встановити в с.Петрівка урни для сміття. Тож запрошуємо всіх залучатися до акції!

Потрійне свято.

Приходить світле та радісне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.
Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва. 
В цей день для учнів 1-5 класів було організовано спортивне свято "Козацька естафета". Хлопці мужньо змагалися, а дівчата активно вболівали. Під час свята учні дізнались багато цікавого про життя, побут, традиції та звичаї козаків. 
 

  Напередодні Дня захисника України в нашій школі відбулась ціла низка заходів: керівник гуртка "Юні фтодизайнери" Тещинська В.М. разом зі своїми вихованцями провели традиційну виставку квіткових композицій, учні 1-5 та 8-9 класів взяли участь в конкурсі малюнків та творів до Дня захисника України, а 13 жовтня навчальний день почався з Всеукраїнського уроку мужності. 
В школі був проведений  військово – патріотичний конкурс до Дня захисника України між учнями 6 – 9 класів. Кожна команда мала підготувати військово-патріотичну пісню, назву та девіз. Команди показували знання з історії козацтва, демонстрували вміння з військової підготовки, показували свої спортивні вміння.
  Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідіній землі. Попри всі негаразди, ми прагнемо одного - спокою, миру та чистого блакитного неба над головою.

Всесвітній день без автомобілів

 

З недавнього часву все більша кількість країн щороку відзначає Всесвітній день без автомобіля.

Ось і ми не лишились осторонь.

Вчитель фізкультури Єфросінін В.І. організував для учнів 5-8 класів змагання з легкої атлетики, щоб нагадати, що відмова від автотранспорту може бути не лише екологічно вірним,але й корисним для здоров`я і розвитку.

Учні 5-7 класів повели тематичну виставку малюнків «Зробимо Україну чистою», де не тільки зобразили яскраві велосипеди, але й розповіли про багато чисельні переваги руху саме цим транспортним засобом.

Учені 8 класу створили  презентацію «Мій друг – велосипед», яку вони продемонстрували учням 1-6 класів.

До того ж в усіх класах було проведено виховні бесіди про безпечний рух велосипеду

Олімпійський тиждень -

                               швидше, вище, сильніше!

З 11 по 15 вересня 2017 року у Петрівському НВК було проведено «Олімпійський тиждень» в рамках Всеукраїнських заходів, присвячених Дню фізичної культури та спорту.
Традиція проводити олімпійський тиждень в школі виникла завдяки старанням Національного олімпійського комітету, ініціатива якого була підтримана Міністерством освіти. Покликання цього заходу - нагадати учням українських шкіл про досягнення спортсменів Вітчизни, а також виховати нове покоління, здатне перевершити спортивні досягнення попередників.
Тиждень було розпочато урочистим відкриттям. Учні прослухали гімн Олімпійських ігор та пригадали історію, символи та традиції їх проведення.
Впродовж тижня учні починали свій ранок з загальної ранкової зарядки на подвір’ї школи.
В рамках Олімпійського тижня вчителeм фізичної культури Єфросініним В.І. були проведені змагання з футболу,баскетболу, волейболу та настільнного тенісу. Для учнів 5-9 класів були організовані змагання «Світ спорту». До проведення заходів долучилися і класні керівники молодших класів, які провели спортивні змагання «Веселі старти».
Учні 9 класу прийняли участь в створенні смуги перешкод для подальших змагань та тренувань.
Закінчився Олімпійський тиждень традиційним урочистим закриттям та нагородженням переможців.

"Японія - країна Сонця, що сходить"

      З метою ознайомлення учнів із самобутньою японською культурою, історичною спадщиною та сьогоденням японської держави учні нашої школи долучилися до відзначення Року Японії в Україні.
Впродовж року на заняттях з праці та гурткових заняттях учні вивчали японські техніки – оригамі та канзаші. Саме з поробок у цих техніках і було проведено виставку. Під керівництвом Лещенко Ю.В. пройшла виставка репродукцій японських художників «Знайомтесь – Японія!».
Богуславська А.В.  спробувала нагадати учням про дивовижне мистецтво слово – хокку, в результаті якого вийшов невеличкий літературний флешмоб.
Та найяскравішим було знайомство з Японією у початкових класів. Вони відзначали День дітей. 
В Японії в день дівчат -  винуватці свята, дівчатка, отримують ляльок в подарунок. По всій Японії відбуваються виставки ляльок дівчат, що вже подорослішали.
На свято хлопців – хлопчаки з татами вивішують на подвір`ї яскраві зображення японського коропу.
Тож і наші учні також провели на шкільному подвір`ї виставки улюблених ляльок та коропів, що розмалювали власноруч.
Приємним доповненням стала презентація японського бойового мистецтва – карате – від учня нашого НВК. А вчителі історії та фізкультури Лещенко Ю.В. та Єфросінін В.І. доповнили презентацію цікавими розповідями про історію та техніку цього виду спорту.

Я хочу щастя милій Україні,

                      я хочу миру на моїй землі! 

             8 вересня в Петрівському НВК були організовані заходи з відзначення Днів вигнання німецько-фашистських загарбників з території Донбасу. У школі, відповідно плану, пройшли бесіди, класні години.

             В урочистих пам’ятних заходах взяли участь учителі та учні 1-9 класів.  У школі, відповідно плану, пройшли бесіди, класні години. Учні середньої ланки підготували фотовиставку. Найсташі учні переглянули відеоролик «Визволення Донбасу» та написали «Листи в минуле...» - це слова подяки, які хотіли б сказати наші учні всім тим, хто віддав життя за свою Батьківщину. А найменші наші учні виготовили голубів миру, якими вони бажають огорнути не лише Україну, але й всю планету.

         О 9.00 біля меморіалу загиблим воїнам с.Петрівка  відбувся урочистий мітинг. Протягом заходу учні школи читали вірші про війну та перемогу, згадували історичні факти про визволення Покровського району та Донбасу, уважно слухали виступи почесних гостей – заступника голови Красноармійської райдержадміністрації  Радченко Т.М. та Петріівського сільского голови Конько І.В.. Наприкінці заходу школярі вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та закликали дітей та дорослих  не забувати великий подвиг солдат-визволителів, які віддали все, щоб над нашими селами та краєм було вільне мирне небо.

Біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам пройшло покладення квітів.

В ШКОЛІ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ЗНАНЬ - 1 ВЕРЕСНЯ!

 

Знову вересень ступив на наш поріг,

Святкує свято вся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду

Благословляє нині Україна!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 вересня в 40-ий раз наша школа радо відкрила свої двері дітям. Урочиста лінійка «Здрастуй, школа» почалася о 8.30. Цього року школа зустріла 10 першокласників.

 

На лінійці з напутньою промовою виступила директор навчально-виховного комплексу Олена Олександрівна Янчук. Вона зазначила, що для першокласників перший дзвоник сповістить про початок дивного етапу в житті, повного цікавих подій і відкриттів. Для дев`ятикласників – час задуматися про майбутні випробування, які чекають на них цього року, для вчителів – ще одна сходинка у вдосконаленні своєї майстерності, а для батьків, бабусь і дідусів це теплі спогади про чудову пору дитинства і юності, про мудрих і терплячих наставників.

 

На урочистій лінійці були присутні почесні гості: голова Петрівської селищної ради Конько Ірина Володимирівна, начальник центру надання адміністративних послуг Покровської райдержадміністрації Кузнєцова Тетяна Сергіївна. Вони привітали учнів школи з новим навчальним роком, зазначивши, що навчання - нелегка, але радісна і захоплююча праця та побажали, щоб новий навчальний рік став для всіх яскравим і плідним, наповнений творчістю, цікавим і корисним спілкуванням.

 

      Найменші наші учні, першокласники, отримали фірмові рюкзаки зі шкільним приладдям та солодощами. Акція "ХК "Донбас" – дітям"  вже вкотре проводиться благодійним фондом Бориса Колеснікова та хокейним клубом "Донбас".

 

    Приємно здивувати та навіть приголомшити всіх присутніх змогла і нова учениця 7-го класу, Виноградова Стефанія, виконавши пісню Ніни Матвієнко «Квітка-душа».

Навчальні заняття відкрив урок «Україна на карті Європи» для учнів 1-4 класів, а для учнів 5-9 класів було проведено урок «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!»

 Відкрий нам швидше, школо, двері,

Хай рушничком на щастя стелиться поріг.

Сріблястий дзвоник нас покликав знову

В країну знань. Щасливих вам доріг!

ЗІ СВЯТОМ!

Запрошуємо Європу в Україну!

                        День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі  мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та  інтересах.

                   День Європи має понад піввікову історію. 9 травня 1950 року в  п'яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ  Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом  примиритись, об'єднатися на згарищі Другої світової війни і створити нову  модель мирної співпраці держав – Європейський Союз, який би ґрунтувався  на спільних інтересах і цінностях. Найголовнішими з них було проголошено мир, солідарність, демократію, верховенство права.

                  Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи розпочинаються, згідно з Указом Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про день Європи», щорічно з третьої суботи травня.

Цього року учні нашого НВК прийняли активну участь у святкування Дня Європи.

            У коридорі школи було оформлено стенд «Цікаві факти про Європу» та виставку малюнків, над виготовленням матеріалів до яких працювали учні під час акції «Парад європейських країн». Не менш цікаво пройшли і вікторина «Як добре ти знаєш європейські країни» та  бесіда «Європа – наш спільний дім».

            Та найяскравішим моментом святкування стала участь наших учнів у проведенні свята «Україна – серце Європи», що відбулось в місцевому будинку культури

Хай буде мир на всій землі!

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

Напередодні Дня Перемоги, вшановуючи пам'ять героїв Другої світової війни, у школі  відбулися традиційні заходи, присвячені перемозі у війні.

Пройшли уроки «Пам`ятаємо, перемагаємо» присвячені пам'яті жертв Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.  Під час проведення заходів, в душевній розмові було відтворено спогади та  переживання про ті страшні дні.

 Учні 7 класу  підготували виховну годину «Я пам’ятаю, я пишаюсь», на якій поділилися спогадами, які зібрали у  своїх  рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу.

Шкільним самоврядуванням було організовано виставку малюнків «Свято миру».

У бібліотеці протягом травня буде діяти  виставка «Вклонімося великим тим рокам!».

А 9 травня біля пам`ятника загиблих учасників та жертв Другої світової війни пройшов урочистий мітинг «Вони у битві чесно полягли, бо віддали життя для Перемоги», де учні нашої школи   поклали квіти та вшанували  хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з війни.

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Цей день встановлено Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років”.

З метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, ознайомлення з трагічними подіями в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства в школі пройшли заходи з учнями 7-9 класів, які провела вчитель історії Лещенко Ю.В.. У бібліотеці навчального закладу оформлено виставку матеріалів та книг, які висвітлюють події в Україні .

КАРАНТИН ЗАКІНЧИВСЯ: У ПОНЕДІЛОК ШКОЛЯРІ ВИХОДЯТЬ НА НАВЧАННЯ

 

У понеділок, 16 січня, школярі вийдуть на навчання після вимушених канікул - карантину. Про це заявили сьогодні, 13 січня, під час чергового засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Це станеться у зв`язку із зменшенням рівня захворюваності на грип та ГРВІ.

Проте, у школах та садочках буде проводитися моніторинг відвідування впродовж двох наступних місяців.

Зважаючи на довгостроковий відпочинок, школярі не будуть відпрацьовувати по суботах пропущені заняття.

Пам'ятка «Обережно: сезонні ГРВІ та грип!»

Якщо ви виявили у себе наступні симптоми:

- температура 37,5 - 39 ° С,

- головний біль,

- біль у м'язах, суглобах,

- озноб,

- кашель,

- нежить або закладений ніс,

- біль (першіння) в горлі.

Що робити при виникненні симптомів ГРВІ та  грипу:

1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.

2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у школу, на культурно-масові заходи.

3. При температурі тіла  38 - 39 ° С викличте дільничного лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».

4. Вживайте рідину частіше, ніж звичайно (чаї, морси, компоти, соки).

5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хустинкою або серветкою.

Важливо!

- не рекомендується переносити ГРВІ, грип «на ногах»;

- своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень ГРВІ, грипу: бронхіту, пневмонії, отиту, менінгіту, енцефаліту, ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.

Що потрібно робити для профілактики:

1. Найбільш ефективна міра профілактики проти грипу - щорічна вакцинація проти грипу до початку епідсезону.

2. Користуйтеся маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях масових скупчень людей.

3. Уникайте тісних контактів з людьми, які чхають, кашляють.

4. Не торкайтеся до очей, носа, рота.

5. Ретельно мийте руки з милом, промивайте порожнину носа. Можна протирати руки бактерицидними серветками.

6. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте, і робіть вологе прибирання.

7. Уникайте обіймів, поцілунків, рукостискань.

8. Вживайте в їжу продукти, що містять вітамін С (журавлина, брусниця, лимон та ін), а також страви з додаванням часнику, цибулі.

9. У разі появи хворих на ГРВІ, грип у  сім'ї, учнівському  колективі рекомендується почати прийом противірусних препаратів з профілактичною метою (з урахуванням протипоказань і згідно з інструкцією із застосування препарату).

bottom of page